اشتباهات رایج آشپزی که باعث خراب شدن و بد طعم شدن غذا میشود
اشتباهاتی در آشپزی وجود دارد که شاید به عقیده برخی از افراد اشتباه کوچکی باشد اما بسیار تاثیرگذار در پخت و آماده سازی غذا خواهد بود. رایجترین اشتباهات پزشکی

اشتباهات رایج در آشپزی که باید آن‌ها را ترک کنید – قسمت اول - تهیه غذا  شیرین پلو

آکاایران: حتی بهترین آشپزها هم گاهی دچار اشتباه می‌شوند. وقتی هر روز مجبور باشید آشپزی کنید، دیگر به تغییر روش‌های آشپزی خود فکر نمی‌کنید. همه ما سوزاندن غذا را اشتباه بزرگی در آشپزی می‌دانیم، ولی اشتباهات آشپزی کوچک‌تری هم وجود دارند که بارها مرتکب می‌شویم و بر نتیجه نهایی کارمان اثر می‌گذارند. همین اشتباهات جزئی آشپزی که معمولا به آنها توجهی نداریم، مانع از این می‌شوند که آشپزی عالی باشیم و بهترین غذاها را بپزیم. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا، قصد داریم اشتباهات آشپزی رایجی را مرور کنیم که بسیاری از ما بارها مرتکب می‌شویم: اشتباهاتی که غذایمان را خراب می‌کنند و زحمات ما را هدر می‌دهند.

آشپزی یک هنر است. هر هنری برای درست انجام شدن آن، دارای تکنیک هایی است که باید آن ها را رعایت کرد. با اینکه همه ما با آشپزی حداقل آشنایی‌هایی داریم؛ اما فقط تعداد افراد خاصی هستند که دستپخت آن ها بین فامیل و بقیه زبانزد است و آن هم به دلیل رعایت نکات و تکنیک های آشپزی است. ما سعی کرده ایم تا در این مقاله نکات و تکنیک ها در قالب اشتباهات بیان کنیم. بسیاری از تکنیک ها وقتی رعایت نشود، باعث بروز اشتباهاتی می شود که در نتیجه دستپخت غذایی شما را بد می کند.

اشتباهاتی که در آشپزی نباید انجام داد

افزودن مواد اولیه به ماهی تابه سرد

در اغلب موارد، بهتر است ماهی تابه را گرم کرده و سپس روغن و غذا را اضافه کنید اما برخی افراد روغن و غذا را به ماهی تابه اضافه می کنند و بعد روی اجاق گاز قرارمی دهند غذا هرگز نباید داخل ماهی تابه سرد باشد مواد تشکیل دهنده روغن و یا کره را خیس می کنند و به احتمال زیاد به تابه می چسبند.

نکته :دقت کنید که ماهی تابه و روغن قبل از اضافه کردن مواد لازم به ماهی تابه داغ باشند ماهی تابه داغ از چسبیدن به غذا جلوگیری می کند.

۹ اشتباه رایج در آشپزی که غذای شما را از دهان می اندازد | مجله کوروش

ریختن مواد غذایی داخل روغن داغ

یکی از اشتباهات رایجی که اکثر خانم ها مرتکب می شوند، این است زمانی که روغن داغ می شود، مواد غذایی مثل گوشت یا ماهی را داخل ماهیتابه می‌ اندازند که در چنین حالتی روغن پرش دارد و ممکن است آن ها را بسوزاند. بهترین روش این است که ماهیتابه را کج کنید تا روغن یک طرف بماند و گوشت را در جایی که روغن کم تری دارد؛ قرار دهید.

آیا می‌شود چند بار از روغن سرخ کردنی استفاده کرد؟ | روغن داتام

پخت گوشت مستقیما زمانی که از یخچال خارج می کنید

مهم نیست که گوشت گاو، گوساله، مرغ و یا ماهی است هرگز نباید مستقیما از یخچال یا فریزر داخل فر یا کباب پز یا توری داغ قرار بگیرند نتیجه یک تکه گوشت است که ممکن است کاملا نپخته باشد.

نکته :گوشت و ماهی را از یخچال بیرون آورید و بگذارید در دمای اتاق حدود 15 تا 20 دقیقه بماند رساندن پروتئین به دمای اتاق این اجازه را می دهد تا یکنواخت بپزد.

پیروی کلمه به کلمه از رسپی ها

بزرگترین اشتباه این است که شما کلمه به کلمه رسپی ها را دنبال کنید. در واقع باید رسپی را به عنوان یک منبع راهنما ببینید و مجبور نیستید که دقیقاً همه چیزهایی که آشپز می گوید را داخل غذا بریزید؛ بنابراین کمی خلاقیت داشته باشید و مطابق با ذائقه خانواده تان تغییراتی را ایجاد کنید.

ندادن زمان پخت به برنج

برنج یکی از رایج ترین دانه هایی است که در بخش بزرگی از جمعیت جهان خورده می شود، با این حال، پختن یک ظرف برنج کرکی، یکی از چالش های بزرگ بسیاری از آشپزها است که از برنج شفته شکایت می کنند. برنج را به طور کامل زیر آب سرد قرار دهید تا هر عامل آسیاب و نشاسته مازاد شسته شود.

خمیر نشدن برنج و راه های این شفته نشدن برنج

مطمئن شوید که قابلمه در مناسبی دارد و به محض این که آب شروع به جوشیدن می کند، حرارت را به آرامی کاهش داده و در را آن را باز بگذارید برنج سفید را 20 دقیقه و برنج قهوه ای را 30 دقیقه بپزید. زمانی که زمان پخت بالا می رود، حرارت را خاموش کرده و به برنج اجازه دهید تا 10 دقیقه دیگر بخار کند این دوره استراحت بخار را به دام انداخته و پخت را تمام کند.

خرید مواد غذایی ارزان قیمت

اگر می خواهید برای ذخیره و پس اندازِ پول؛ مواد غذایی ارزان قیمت بخرید و خودتان را راحت کنید، بدانید که اشتباه می کنید و با این کار، کیفیت غذایتان را پایین می آورید.

استفاده از مواد غذایی نامربوط به فصل

یکی از اشتباهات رایج این است که از مواد غذایی استفاده می کنید که متناسب با فصل نیست‌. این مواد غذایی گران‌قیمت تر هستند و از طرفی زمانی که غیر از فصل خودشان خریداری شوند، طعم خوبی نخواهند داشت.

نچشیدن غذا هنگام پخت

وقتی که آشپزها هر مرحله از دستور غذا را پیش می برند، سریع آن را تست و مزه مزه می کنند و این کاری است که شما هم می توانید انجام دهید تا بفهمید وضعیت و طعم غذایتان چگونه است.

پختنِ بیش از حد سبزیجات

سبزیجات نباید بیش از حد نرم باشند و باید مقدار کمی سفتی آن حفظ شود؛ پس اگر می خواهید سبزیجاتی مثلِ بروکلی و گل کلم را بپزید، مراقب باشید که خیلی آن ها را نرم و آبکی نکنید.

آیا نحوه پختن سبزیجات میزان مفید بودن آنها را تغییر می دهد؟ | شهرآرانیوز

استفاده همیشگی از ماهیتابه تفلون

لازم نیست که از ماهیتابه نچسب یا تفلون استفاده کنید؛ فقط در صورتی این کار را انجام دهید که می خواهید غذاهای خیلی تخصصی بپزید؛ زیرا ماهیتابه تفلون تا حد زیادی طعم غذا را از بین می برد.

استفاده زیاد از مایکروویو

آشپزان ماهر هرگز از مایکروویو استفاده نمی کنند و اگر هم بخواهند غذا را دوباره داغ کنند، یک کره داخل قابلمه می اندازند و به صورت سنتی غذا را روی اجاق گاز گرم می کنند.

شلوغ کردن آشپزخانه هنگام آشپزی

اگر می خواهید یک آشپزی کاملاً تخصصی داشته باشید، باید آشپزخانه را حین آشپزی هم تمیز نگه دارید، زیرا این کاری است که آشپزان ماهر انجام می دهند.

استفاده از چاقوی مشترک برای هر چیزی

بهتر است که برای خرد کردن مواد غذایی مختلف از چاقو های جداگانه استفاده کنید. قطعاً چاقویی که با آن مرغ و گوشت پاک کرده اید؛ حاوی باکتری است که به مواد غذایی دیگر انتقال داده خواهد شد.

دانستنی ها | مقالات | ایمنی در استفاده از چاقو در آشپزخانه‌های صنعتی | سیرمن

در نظر نگرفتن زمان

وقتی که می خواهید آشپزی خوبی داشته باشید، اول باید با موادی کار را شروع کنید که طولانی ترین تایم را برای پخت و پز نیاز دارند؛ مثلا اول به سراغ سبزیجات سفت بروید و بعد شروع به پختن پاستا کنید.

مطالعه نکردن رسپی به صورت کامل

اولین کاری که آشپز ها انجام می دهند، این است که رسپی را به طور کامل مطالعه می‌ کنند؛ اما خیلی از افراد رسپی را قدم به قدم و در حین اجرای کار مطالعه می کنند که کاملا اشتباه است؛ بنابراین بهترین کار این است که قبلِ کار؛ یک نگاه کلی و کامل به رسپی داشته باشید.

گرم کردن دوباره ماهی

اگر می خواهید ماهی سرخ کنید و این کار را زود انجام دهید تا بعداً هنگام سرو کردن دوباره آن را گرم کنید، بدانید که اشتباه محض است و مزه بدی خواهد گرفت. بهتر است ماهی را درست قبل از سرو؛ آماده و مزه دار کرده و بپزید.

9 غذایی که نباید دوبار گرم شوند و نکات مهم گرم کردن غذاها | مجله کوروش

اضافه کردن ادویه و چاشنی به غذا بعد از پخته شدن

خیلی از افراد غذا را به طور کامل آماده می‌ کنند و در انتهای کار ادویه اضافه می‌ کنند که یک اشتباه بزرگ است. ادویه باید هنگام پخت و پز اضافه شود تا به خُردِ غذا برود.

استفاده بیش از حد از نمک

مراقب باشید که بیش از حد غذا را شور نکنید. اگر در حال تهیه یک غذا با چندین ماده هستید که به طور جداگانه مزه دار می شوند و در نهایت با هم سرو می شوند، مراقب میزان نمک کلی غذای تان باشید.

به جای نمک از چی میشه استفاده کرد! - استایلی

آماده نکردن مواد غذایی از قبل

بسیار مهم است تا همه مواد غذایی که قرار است استفاده شوند را از قبل خرد کرده و آماده کنید تا کارتان با نظم، تمیزی و دقت بیشتری پیش برود.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :