معرفی و آموزش تهیه چند
ته‌دیگ بخش جدانشدنی و بسیار پرطرفدار سفره‌های ایرانی است و برای اکثر افراد بخش مهم و لذیذ یک پلو است که می‌تواند از مواد مختلفی مثل نان، سیب‌زمینی، مغز دانه‌ها

طرز تهیه ماکارونی با ته دیگ سیب زمینی ساده و خوشمزه توسط ŠÖhä - کوکپد

آکاایران: تهدیگ خوشمزه‌ترین بخش غذای ما ایرانی‌ها است. دیدن عکس انواع ته دیگ ها بسیار هوس‌برانگیز است و به طور کامل با اعصاب آدم بازی می کند. همه آنها به قدری خوشمزه دیده می شوند که دوست دارید همین الان همه را بخورید و از صدای ترد آنها زیر دندان های خود لذت ببرید! در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به معرفی چند نوع ته‌دیگ خوشمزه و دلبرانه کشورمان خواهیم پرداخت و طرز تهیه آنها را آموزش میدهیم. با ما همراه باشید.

 

ته دیگ سیب‌زمینی

هشدار جدی به علاقمندان ته‌دیگ سیب زمینی - ایسنا

کمی روغن کف قابلمه بریزید و سیب زمینی‌ها را روی آن بچینید سپس برنج را روی آن بریزید. در تهیه این ته‌دیگ نباید سیب‌زمینی‌ها بیش از حد نازک باشند.


ته دیگ نان

فوت‌وفن تهیه ته‌دیگ نان برشته - روغن لادن

کف قابلمه روغن بریزید و نان لواش یا سنگک را به شکل دلخواه کف قابلمه بچینید. سپس برنج را روی نان‌ها بریزید و دم کنید.


ته دیگ زعفرانی

چند مدل ته‌دیگ ایرانی؛ جشنواره رنگ و مزه‌ها

برنج را آبکش کنید و کف قابلمه را نصف فنجان روغن مایع، نصف فنجان آب سرد و نصف فنجان هم زعفران آب کرده پر رنگ بریزید و بعد برنج آبکش‌شده را روی آن بریزید، دم کنی گذاشته و شعله را متوسط بگذارید تا برنج دم بکشد و ته‌دیگ جا بیفتد.


ته دیگ کدو حلوایی

چند مدل ته‌دیگ ایرانی؛ جشنواره رنگ و مزه‌ها

کدو حلوایی را پوست بگیرید. دانه‌های آن را جدا کنید، بشویید و قالب بزنید. در این مرحله، کف ظرف را کمی نمک و روغن بریزید. کدو حلوایی‌های قالب زده را کف قابلمه بچینید. روی آن کمی روغن بریزید و مثل همیشه برنج روی آن ریخته و بگذارید دم بکشد.

ته دیگ اسفناج

چند مدل ته‌دیگ ایرانی؛ جشنواره رنگ و مزه‌ها

برگ‌های تازه اسفناج را کف قابلمه بچینید یا اینکه اسفناجی که برای بورانی دست کرده‌اید را فشرده کنید و کف ظرف بچینید. برنج را روی آن بریزید و دم کنید.


ته دیگ کاهو

چند مدل ته‌دیگ ایرانی؛ جشنواره رنگ و مزه‌ها

کف قابلمه روغن بریزید و یک یا دو لایه کاهو روی آن بچینید و سپس برنج را روی آن بریزید و دم کنید. ته دیگ کاهو برای پلو‌های سبز رنگ عالی است.


ته دیگ نان تست

چند مدل ته‌دیگ ایرانی؛ جشنواره رنگ و مزه‌ها

نان تست را قالب بزنید یا به شکل دلخواه برش دهید و کف قابلمه بچینید. سپس روغن بریزید سپس برنج را روی آن‌ها بریزید و دم کنید.


ته دیگ سیب زمینی خلالی یا نگینی

چند مدل ته‌دیگ ایرانی؛ جشنواره رنگ و مزه‌ها

سیب زمینی‌ها را خلالی یا نگینی خرد کنید و تا حد امکان همه آن‌ها یک اندازه هم باشند. آن‌ها را ته قابلمه بچینید. نمک بپاشید و روی آن‌ها برنج آبکش شده را بریزید.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :