چگونه جذب روغن در بادمجان را به حداقل برسانیم؟
برای سرخ کردن بادمجان معمولاً روغن زیاد مصرف می شود. اگر دنبال راهی برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم هستید، ادامه این مقاله از آکا مطالعه خواهید کنید. با ما همر

آکاایران: مگه میشه آدم قید خورشت قیمه بادمجان خوشمزه و کشک بادمجون رو بزنه. ولی همیشه وقتی بادمجون رو سرخ می کنیی و میبینی ظرف روغن نصفه شد، دیگه اشتیاق آدم برای سرخ کردن دوباره بادمجون کم میشه.از طرفی جذب بیش از اندازه روغن برای سلامتی مضر است و می تواند باعث افزایش کالری دریافتی و چاقی شود . ولی اگر این روش های عالی که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم رو بخونید، دیگه بعد از سرخ کردن بادمجون عذاب وجدان نمی گیرید بخوریشون یا نه!

بهترین راه برای جذب کمتر روغن در سرخ کردن بادمجان

 

جوشاندن بادمجان

برای اینکه بادمجان ها در زمان سرخ شدن روغن کمتری جذب کنند، بادمجان ها را پوست گرفته و برش دهید و با روغن کم، آب و نمک حدود دو الی سه دقیقه بجوشانید. سپس آنها را داخل آبکش بریزید تا آب بادمجان برود. بعد بادمجان ها را سرخ کنید. در این روش کمی بادمجانها نرم تر می شود.

استفاده از ماست

برای اینکه بادمجان ها در موقع سرخ شدن روغن کمتری جذب کنند، آنها را پوست بکنید و برش بزنید و داخل آب نمک فراوان حداقل نیم ساعت قرار دهید، سپس بادمجان ها را آب بکشید. برای به حداقل رساندن جذب روغن قبل از اینکه بادمجانها را سرخ کنید؛ به سطح آنها کمی ماست بزنید. این روش در مقایسه با روش سفیده تخم مرغ، جذب روغن بیشتری خواهد داشت.

آبپز و سرخ کردن بادمجان

برای اینکه بادمجان ها در موقع سرخ شدن روغن کمتری جذب کنند، آنها را پوست بکنید و برش بزنید و داخل آب نمک فراوان حداقل نیم ساعت قرار دهید، سپس بادمجان ها را آب بکشید. سپس مقداری آب و مقدار کمی روغن داخل ماهیتابه بریزید و اجازه دهید که آب جوش آید، سپس بادمجان ها را کف ماهیتابه بچینید و حرارت رو متوسط کنید و درب تابه را بگذارید. پس از کشیده شدن آب تابه بادمجان ها شروع به سرخ شدن می کنند. بعد از سرخ شدن یک طرف بادمجان با همان روغن طرف دیگر را نیز سرخ کنید.

نکات سرخ کردن بادمجان و فوت و فن سرخ كردن با روغن کم

استفاده از گوجه

برای اینکه بادمجان ها در موقع سرخ شدن روغن کمتری جذب کنند، آنها را پوست بکنید و برش بزنید و داخل آب نمک فراوان حداقل نیم ساعت قرار دهید، سپس بادمجان ها را آب بکشید. حالا یک گوجه را دو نیم کنید یا آب آن را بگیرید و روی سطح بادمجان گوجه بمالید و بادمجان ها را سرخ کنید.

آشپزخانک 13 راه استفاده از گوجه فرنگی برای زیبایی - آشپزخانک  

قرار دادن بادمجان در آب نمک

برای اینکه بادمجان ها هنگام سرخ شدن روغن کمتری را جذب نمایند، پوست بادمجان ها را بکنید و از وسط دو نصف کنید. بادمجان ها را حداقل نیم ساعت قبل از سرخ شدن در داخل محلول آب و نمک قرار دهید. هرچه بیشتر بادمجان داخل آب با نمک فراوان بماند در هنگام سرخ کردن کم تر روغن می کشد. اگر می توانید یک شب تا صبح آن ها را داخل آب نمک بگذارید.

 خرد کردن بادمجان

سرخ کردن بادمجان با سفیده تخم مرغ

  • بادمجان تازه تهیه کنید، همیشه بادمجان‌های تازه روغن کمتری مصرف می‌کنند، بادمجان‌ها را بشویید، پوست بکنید، برش بزنید و به مدت حداقل نیم ساعت داخل آب نمک فراوان قرار دهید. (توجه شود که هرچه بادمجان‌ها بیشتر در آب نمک بماند روغن کمتری جذب می‌کند.)
  • پس از نیم ساعت بادمجان‌ها را آبکش کنید تا شوری آنها گرفته شود.
  • یک عدد سفیده تخم مرغ را داخل یک کاسه بزنید تا از حالت غلیظ خارج شود.
  • کمی روغن درون تابه بریزید.
  • قبل از اینکه بادمجان را درون روغن بگذارید با یک قلمو یا با دست یک لایه‌ی بسیار نازک از سفیده تخم مرغ روی سطح آن بمالید. (نگران بوی بد تخم مرغ نباشید، چون در روغن سرخ می‌شود و هیچ بویی نمی‌گیرد.)
  • بادمجان های سرخ شده شما آماده مصرف برای هر نوع غذایی است.

روش های دیگر به حداقل رساندن جذب روغن در بادمجان

برای اینکه بادمجان ها در موقع سرخ شدن روغن کمتری جذب کنند، آنها را پوست بکنید و برش بزنید و داخل آب نمک فراوان حداقل نیم ساعت قرار دهید، سپس بادمجان ها را آب بکشید و روش های زیر را به کار ببرید:

1. هنگام سرخ کردن بادمجان آنها را در تابه بدون روغن کمی تفت داده و بعد داخل ماهیتابه روغن ریخته و بادمجان ها را با همان روغن سرخ کنید.

2. روغن را در ماهیتابه بریزید و صبر کنید تا خوب داغ شود. بادمجان ها در روغن داغ قرار دهید و اجازه دهید با حرارت تقریباً بالا سرخ شوند. حرارت بالا باعث می شود بادمجان کم تر روغن به خود بگیرد.

3. هنگام سرخ کردن بادمجان با فرچه به بادمجان ها روغن بمالید و سپس بادمجان ها را در ماهیتابه سرخ کنید.

جذب روغن به بادمجان

نکته :

همیشه بادمجان تازه تهیه کنید زیرا بادمجان هرچه کهنه تر باشد، بیشتر روغن می گیرد.

اگر به هر دلیلی بادمجان ها روغن زیادی جذب نمودند، برای حذف روغن از بادمجان های سرخ شده آنها را درون قابلمه که در آن حدود یک الی دو لیوان آب در حال جوشیدن است، قرار دهید و بعد از یک دقیقه جوشیدن آن ها، آب قابلمه را خالی کنید و سپس از بادمجانها در غذا استفاده کنید.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :