نکات پخت ماهی، نکاتی برای پخت ماهی - آشپزی آکا
نکات پخت ماهی,نکاتی برای طبخ ماهی,نکات مهم طبخ ماهی,نکاتی درباره پخت ماهی,نکات طبخ ماهی,نکته های طبخ ماهی,نکات سرخ کردن ماهی,نکاتی برای پخت ماهی,اصول پخت ماهی,ن

در این بخش از سایت آکاایران نکات مهم طبخ ماهی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

ماهی از جمله غذاهایی است که در ماه های معینی از سال می توان آن را مصرف کرد و خوردن آن در ماه های دیگر لذت بخش نیست. ماه هایی که خوردن ماهی لطف زیادی ندارد عبارتند از: اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد. البته این برای کسانی است که دور از شهرهای بندری هستند، و گرنه ساحل نشینان در تمام طول سال ماهی مصرف می کنند. با ما همراه باشید تا این نکات مهم و کلیدی را به شما آموزش دهیم. 

آشپزی - نکات آشپزی - نکاتی برای طبخ ماهی

نکات پخت ماهی

 - فرار ماهی:
برای اینکه ماهی هنگام تمیز کردن از دست شما سُر نخورد، کمی نمک روی تخته ای که زیر ماهی گذاشته اید بپاشید و بعد ماهی را روی آن قرار دهید. ماهی به نمک می چسبد و بدون آنکه بلغزد، می توانید آن را پاک کنید.

- جلوگیری از پخش شدن پولک ماهی:
برای پیشگیری از پخش شدن پولک ها به هنگام پاک کردن ماهی، آن را درون ظرف بزرگ و پُر آبی قرار دهید و فلس ها را داخل آب، از بدن ماهی جدا کنید.

- از بین بردن بوی ماهی از دست:
برای از بین بردن بوی ماهی از دست، دست های خود را با محلول سرکه و آب یا آب و نمک بشویید.

- جلوگیری از متلاشی شدن ماهی آب پز:
اگر جزو کسانی هستید که ماهی آب پز می خورید، ولی با این مشکل روبرو هستید که ماهی به هنگام پختن در آب متلاشی می شود، برای جلوگیری از این کار، کمی سرکه در آب جوش بریزید و ماهی را در آن بپزید.

- شیر و ماهی:
هیچ وقت برای ذوب کردن یخ ماهی آن را درون آب نگذارید. آن را درون شیر قرار دهید. شیر مزه یخ زدگی را از ماهی می گیرد و طعم دلپذیری به آن می دهد و همه فکر می کنند، ماهی کاملا تازه است.

- تیغ ماهی:
اگر تیغ ماهی در گلویتان گیر کرد، کمی سیب زمینی پخته یا تکه ای نان خمیر بخورید. برای کم کردن درد و ناراحتی ناشی از تیغ ماهی در گلو، یک لیمو ترش را از وسط به دو نیم کنید و بعد به آرامی آب لیمو را بمکید. این کار به نرم شدن تیغ ماهی کمک می کند و زود احساس راحتی می کنید.

امیدواریم با رعایت این نکات کلیدی، از آشپزی خود لذت کافی را برده و با تهیه یک ماهی خوشمزه، لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

ویرایش و تلخیص:آکاایران

نکات مهم برای خرید بهترین ماهی + قیمت

نکات مهم برای خرید بهترین ماهی + قیمت

زمان مطالعه : 1 دقیقه
موزش آشپزی آکا و طرز تهیه هزاران غذا و آشپزی آسان-نکات مهم برای خرید بهترین ماهی + قیمت
نکات مفید برای طبخ ماهی

نکات مفید برای طبخ ماهی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
نکات مفید برای طبخ ماهی,
صفحه 1 از 1
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :