روش تهیه مربای کیوی
مربای کیوی,مربای کیوی مجلسی,طرز تهیه مربای کیوی,تهیه مربای کیوی,آموزش مربای کیوی,درست کردن مربای کیوی,مربای کیوی خوشمزه,زمان تهیه مربای کیوی,مواد لازم مربای کیو

 
مواد لازم مربای کیوی :کیوی تقریباً رسیده و سفت

سه کیلو

100 گرم / 49 کالری

شکر

5/2تا 3 کیلو

100 گرم / 400 کالری

آب

سه لیوان

100 گرم / 0 کالری

وانیل

یک سوم قاشق چایخوری

100 گرم / 330 کالریطرز تهیه مربای کیوی :


*. کیوی ها را شسته و پوست آنها را خیلی نازک برمی داریم و هر یک را به قطر یک سانتی متر برش می زنیم. شکر و آب را در قابلمه نسبتاً بزرگی ریخته و می گذاریم بجوشد تا شربت غلیظ شود. سپس می گذاریم خنک شود. کیوی ها را در شربت خنک شده قرار می دهیم و آن را روی حرارت ملایم می گذاریم تا بجوشد. این مربا برای پخت به زمان زیادی نیاز ندارد و بعد از جوش آمدن20- 25 دقیقه کافی است.


*. شربت آن را امتحان کرده، آبلیمو را اضافه می کنیم . بعد از یکی دو جوش دیگر، ظرف را از روی حرارت برمی داریم و می گذاریم مربا خنک شود. سپس آن را در شیشه ریخته و در یخچال نگهداری می کنیم.یادآوری: در صورت تمایل می توانید برای خوش رنگ شدن این مربا، 2 قطره رنگ سبز مجاز خوراکی به آن اضافه کنید.

 


نکات تغذیه ای :

 

*. عده ای از متخصصین بر این عقیده اند که برای پیشگیری از تب، ناراحتی های معده و روده، بی حالی و خستگی، سرفه های شدید و زکام که در اثر وجود باکتریها بروز می کند، مصرف کیوی ، سیستم حفاظتی بدن را تقویت می کند و از بروز سرطان جلوگیری می نماید.وجود استرس ، مواد مضر محیط اطراف و کمبود خواب در زندگی روزمره، روی بدن انسان اثرات بدی می گذارد. هر کس که می خواهد به این وضع گرفتار نشود، در روز 4 عدد کیوی بخورد.خواص کیوی :


*. یوی دارای مقادیر زیادی آنزیم حل کننده پتاسیم به نام پاپایین است که از نظر تجاری برای نرم کردن گوشت مفید است اما احتمال دارد برای برخی افراد آلرژی زا باشد. بویژه افرادی که به آناناس حساسیت دارند مستعد حساسیت به این میوه نیز هستند. این آنزیم با پختن میوه به سرعت از بین می رود.

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :