مربای آلبالو درسته
اموزش مربای آلبالو,طرز تهیه مربای آلبالو,مواد لازم مربای آلبالو,مربای آلبالو خوشمزه,درست کردن مربای آلبالو,تزیین مربای آلبالو,انواع مربا کمپوت مارمالاد 


مواد لازم مربای آلبالو :آلبالو

1200 گرم

100 گرم / 60 کالری

شکر

1 کیلو گرم

100 گرم / 400 کالریطرز تهیه مربای آلبالو :


*. دم آلبالو ها را بگیرید و بشویید.سپس هسته آلبالو ها را خیلی با احتیاط بیرون در آورید تا آلبالو ها کمترین صدمه را ببینند و له نشوند ، طوری که تا حد امکان شکل ظاهری آلبالو درسته باقی بماند.داخل قابلمه لعابی ، آلبالو و شکر را لابه لای یکدیگر بریزید و 10 تا 12 ساعت داخل یخچال بگذارید تا شکر آب بیندازد.سپس قابلمه را روی حرارت تند و یکنواخت بگذارید ، دقت داشته باشید که زمان بخت مربا کم باشد و باید از حرارت  زیاد استفاده کرد تا سریع آماده شود و رنگ خود را حفظ کند .


*. پس از اینکه مربا جوش آمد ، کف روی مربا را بگیرید.این کار را دو تا سه بار تکرار کنید.بعد از گذشت زمانی حدود نیم ساعت ، مربا حاضر است.زیر قابلمه را خاموش کنید و اجازه دهید مربا سرد شود.سپس مربا را داخل ظرف شیشه ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.توجه کنید زمان پخت مربای آلبالو کم است و هر چه مربا بیشتر بجوشد ، رنگ مربا  تره تر و خود آلبالو کاملاً له و بی شکل می شود.این مربا را می توانید برای تمام مدت سال ، داخل فریزر نگهدارید.

 


خواص آلبالو :


*. آلبالو برای افراد مبتلا به بیماری های کلیه بسیار مفید است، از بروز نقرس و روماتیسم پیشگیری می کند، ادرار آور است و از رسوب نمک در رگ های خونی جلوگیری می کند و به کار منظم قلب نیز کمک می کند.

 


اختصاصی آکاایران

 


منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :