.
.
..


طرز تهیه مربای تمشک

1394/03/15http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015632233980a.jpg

مربای تمشک وحشی,مربای تمشک,طرز تهیه مربای تمشک,تهیه مربای تمشک,خواص مربای تمشک,فواید مربای تمشک,آموزش مربای تمشک,درست کردن مربای تمشک,مربای تمشک خوشمزه,انواع مربا کمپوت مارمالاد

 


مواد لازم مربای تمشک :تمشک

یک کیلو

100 گرم / 25 کالری

شکر

یک کیلو

100 گرم / 400 کالریطرز تهیه مربای تمشک :


قبلاً نکاتی کلی درباره تهیه انواع مربا برای شما بیان کرده بودم. برای شستن تمشک ها بهتر است در ظرف بزرگی آب سرد بریزید. سپس تمشک ها را در آن بریزید و ظرف را کمی حرکت دهید تا خاک آنها گرفته شد. این کار را دو یا سه بار انجام دهیدتا بدین طریق خاک آنها گرفته شود.


تمشک را در صافی ریخته تا آب اضافی آن کشیده شود. تمشک ها را همراه با شکر در قابلمه بریزید و چند ساعتی در جای خنک بگذارید. سپس آن را روی حرارت یکنواخت اجاق قرار دهید تا بجوشد. بعد از 20 دقیقه جوشیدن به شکل ژله در می آید. یک یا دو بار مربا را به آرامی هم بزنید تا ته نگیرد. ظرف مربا را از روی حرارت بردارید تا سرد شود. سپس آن را در شیشه بریزید.

 


خواص تمشک :


جوشانده ۲۰ تا ۵۰ گرم گل تمشک یا برگ تمشک در یک لیتر آب برای درمان ترشحات زنانگی، خونریزی در فواصل قاعدگی ، اخلاط خونی، وجود خون در ادرار، گریپ، گرفتگی صدا، آب آوردن نسوج و بیماری های پوستی اثر شفا بخش دارد. جوشانده را بعد از هر وعده ی غذا یک استکان می خورند.

 


اختصاصی آکاایران
.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.