در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه مربا پوست پرتقال را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مربای پوست پرتقال همیشه طرفداران خاصی دارد ولی برای بسیاری از افراد تلخ بودن پوست پرتقال مشکلی برای تهیه آن است. بنابراین در تهیه ی آن باید دقت کافی داشت. در ادامه طرز تهیه این مربا خوشمزه را آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

آشپزی - انواع مربا - طرز تهیه مربای پوست پرتقال

مربای پوست پرتقال

طرز تهیه مربا پوست پرتقال

مواد لازم:

پوست پرتقال تازه: ۱ کیلو
شکر: ۱/۵ کیلو
آب: ۱/۵ لیتر
آب لیمو: ۲ قاشق غذاخوری 

طرز تهیه:
 سپس رول ها را در قابلمه حاوی آب سرد ریخته و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. هنگامی که آب جوش آمد پس از پنج دقیقه آن را آبکش کنید. این عمل را سه بار تکرار نمایید سپس رول ها را در قابلمه ریخته و روی آن آب سرد بریزید و بگذارید تا ۲۴ساعت بماند. هر ۳ تا ۴ ساعت یک بار آن را عوض کنید تا تلخی پوست پرتقال گرفته شود(توجه داشته باشید که عطر پرتقال به طور کامل از بین نرود). آب و شکر را در قابلمه ای بزرگ ریخته روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب به جوش آید و شکر حل شود. رول ها را به آب و شکر بیفزایید و بگذارید تا به آرامی بجوشد و پوست پرتقال شفاف شود. در پایان آبلیمو را اضافه کنید و سپس خلال ها را از رول ها خارج کرده و بگذارید شربت غلیظ شود. حرارت را خاموش کنید و بگذارید تا مربا سرد شود. مربا را در ظرف تمیزی بریزید، به طوری که شربت کاملا روی پوست پرتقال را بپوشاند، و آن را در جای خنک نگهداری کنید.

امیدواریم با تهیه این مربای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

ویرایش و تلخیص:آکاایران

مربا پوست پرتقال، طرز تهیه مربای پوست پرتقال - آشپزی آکا
4.1 (82%) 70 رای