طرز تهیه غذای سنتی و خوشمزه کتلت دیزی
مواد تشکیل دهنده این کتلت، همان موادی هستند که در دیزی از آن ها استفاده می شود.برای آموزش پخت آن با آکا همراه باشید.

پخت کتلت دیزی, طرز تهیه کتلت های گوشت کوبیده

کتلت گوشت کوبیده و یا کتلت دیزی و ... هم به این کتلت گفته می شود این غذا یکی از غذاهای سنتی کردستان است و بسیار خوشمزه بهتر است یکبار آن را امتحان کنید این غذا خیلی سریع آماده می شود. زیرا از گوشت کوبیده ی آماده ی آبگوشت استفاده می شود.برای آموزش تهیه این کتلک خوشمزه در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

کتلت دیزی:

مواد لازم برای کتلت دیزی :

 گوشت كوبیده 5 قاشق سوپخوری سرپر 
 تخم مرغ 2 عدد 
 زعفران  1 قاشق سوپخوری
 پودر سیر نصف قاشق سوپخوری 
 پودر موسیر 1 قاشق مرباخوری 
 نمک و فلفل به میزان لازم 
 كره به میزان لازم 
 آرد سوخاری به میزان لازم 
گرد لیمو نصف قاشق غذاخوری

 

مواد تشکیل دهنده این کتلت، همان موادی هستند که در دیزی از آن ها استفاده می شود. به هنگام طبخ دیزی، مقدار بیشتری از این مواد را در آن می ریزند و بعد با آن ها، کتلت درست می کنند. پس از پخت، نخود، گوشت گوسفندی و سیب زمینی در دیزی و به هنگام آماده سازی مواد، به آن ها، پیاز، جعفری خشک، تخم مرغ و نمک، اضافه می گردد. مواد مخلوط شده را قسمت بندی کرده و در روغن سرخ می کنند.

طرز تهیه کتلت دیزی :

گوشت كوبیده را داخل ظرف بزرگتری بریزید و تخم مرغ را به آن اضافه كنید و خوب ورز بدهید.اگر تخم مرغ به نظرتان كم بود و مایه منسجم نشد می توانید از تخم مرغ بیشتری استفاده كنید. مقداری زعفران آب كرده را به همراه گرد لیمو، پودر سیر و موسیر و سایر ادویه دلخواه به مایه اضافه كنید و با گوشتكوب یا میكسر كاملا آن را مخلوط کنید تا یكنواخت شوند.

درون تابه ای كمی كره یا روغن بریزید، پس از داغ شدن كره 1 قاشق غذاخوری از مایه کتلت بردارید و داخل پودر سوخاری بغلتانید و داخل تابه بریزید. وقتی تابه پر شد در تابه را بگذارید تا یک طرف كتلت طلایی شود و کتلت مغز پخت شود. بعد آن را برگردانید و بدون در طرف دوم کتلت را سرخ كنید البته توجه داشته باشید كه مواد كتلت شما پخته شده اند و فقط در حدی باید حرارت ببینند كه تخم مرغ های وسط کتلت بپزند.

آشنایی با غذاهای سنتی کردستان - میهن نوین

فن کوزه گری برای تهیه کتلت دیزی:

 مقدار تخم مرغی که اضافه می کند باید به اندازه ای باشد كه مایه نه زیاد شل و نه زیاد سفت همین که با قاشق بتوانید راحت از مایه بردارید یعنی مقدار تخم مرغ کافی است.

 این كتلت خوشمزه را هم با ماست چكیده و ماست و هم می توانید با سس قرمز سرو كنید.

 بهتر است در تهیه آبگوشت از مقدار بیشتری نخود استفاده كنید تا بتوانید كتلت خوشمزه تری داشته باشید.

 اگر مایه شما شل شد به آن مقداری آرد نخودچی و یا مقدار بیشتری گوشت كوبیده اضافه كنید.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :