طرز تهیه کتلت شامی نخودچی ویژه ماه مبارک رمضان
طرز تهیه کتلت شامی نخودچی ویژه ماه مبارک رمضانطرز تهیه کتلت شامی نخودچی ویژه ماه مبارک رمضان یکی از انواع غذاهایی که با گوشت چرخ کرده می توان درست کرد ، کتلت اس
آکاایران: طرز تهیه کتلت شامی نخودچی ویژه ماه مبارک رمضان

آکاایران: طرز تهیه کتلت شامی نخودچی ویژه ماه مبارک رمضان

طرز تهیه کتلت شامی نخودچی ، دستور طبخ کتلت شامی نخودچی

یکی از انواع غذاهایی که با گوشت چرخ کرده می توان درست کرد ، کتلت است. برای تهیه کتلت باید از گوشتی استفاده کرد که 15 درصد چربی داشته باشد تا گوشت از چسبندگی کافی برخوردار باشد.

انواع کتلت و کباب شامی با گوشت چرخ کرده

گوشت چرخ کرده سردست گوسفندی و قلوه گاه، ماده اصلی تهیه کتلت و کباب شامی است. به طور کلی کتلت ها از گوشت چرخ کرده، پیاز، سیب زمینی، تخم مرغ، و نمک و فلفل تهیه می شوند که بسته به ذائقه می توان به آن آرد نخودچی، فلفل دلمه ای، هویج، نخود فرنگی و سایر سبزیجات را اضافه کرد. همه مواد میکس می شوند و ورز داده می شوند تا به صورت یکدست درآیند. سپس در روغن سرخ می شوند. کتلت را می توان با گوجه فرنگی، خیار شور، سس و نان میل کرد.

ما در این مطلب دستور تهیه شامی نخودچی ویژه ماه مبارک رمضان رو براتون آموزش دادیم که امیدوارم از طبخ و طعم این غذا لذت ببرید.

مواد لازم شامی نخودچی

گوشت چرخ کرده   ۳۰۰ گرم

پیاز درشت    ۱ عدد

آرد نخود چی   ۳۰۰ گرم

نمک و فلفل و زردچوبه    به میزان لازم

آب    به میزان لازم

روغن جهت سرخ کردن   به میزان لازم

تخم مرغ    ۳ عدد

زعفران    ۱/۲قاشق چایخوری

طرز تهیه شامی نخودچی

گوشت چرخ کرده را با پیاز و تخم مرغ و آرد نخودچی و زعفران و نمک و فلفل و زردچوبه مخلوط کرده و سپس آب را اضافه می کنیم تا مایه نسبتاٌ شلی مانند ماست بدست بیاید . سپس روغن را داغ کرده و با ملاقه یا قاشق کمی از مایه را در روغن انداخته می گذاریم یک طرف آن طلایی شود و بر می گردانیم سپس طرف دیگر را سرخ می کنیم .

گردآوری از مجله اینترنتی همراه با علم

.

منبع : https:baelm.net

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :