روش تهیه

آکاایران: طرز تهیه کوفته تبریزی ساده و خوشمزه


آکاایران: طرز تهیه:


از شب قبل برنجو بلغور گندم رو خیس میکنیم.لپه و عدس رو در یک قابلمه کوچک میریزیم و میگذاریم تا نیم پز یا کاملا پخته بشه.اما دیگه جوری نباشه که وقتی کاملا طبخ وا بره.بعد آبکشش می کنیم و میذاریم خوب آبش بره.بلغور و برنجمون رو که از شب قبل خیس کردیم هم آبکشی میکنیم و همراه گوشت چرخ کرده داخل بلندر و یا هر دستگاه دیگه ای میریزیم تا خوب باهم مخلوط بشن و حالت خمیر چسبناک بگیرن.من داخل 1.2.3 میریزم.
داخل یک ظرف متوسط نمک ،ادویه ،سبزی های معطر ،آرد و تخم مرغ رو میریزیم و بعد مخلوط گوشت چرخ کرده و برنج و بلغور گندم رو بهش اضافه میکنیم وخوب ورز میدیم تا کاملا همه مواد باهم مخلوط بشن. بعد مقداری از مواد را برمیداریم و به شکل گلوله درمیاریم.با انگشت وسطش رو سوراخ میکنیم و گردو و آلو رو داخلش فرو میبریم.سپس سوراخ رو خوب با دست میبندیم تا کاملا پوشیده بشه.سایز گلوله ها به خودتون بستگی داره.گلوله هارو روی یک سینی جدا از هم قرار بدید و کنار بگذارید.
یک قابلمه متوسط مثلا 6نفره برمیداریم و پیازمونو که خورد کردیم داخلش میریزیم و با کمی روغن سرخ میکنیم. رب و ادویه بهش اضافه میکنیم .کمی ربتونو تف بدین تا خوش رنگ بشه بعد آب و آبلیمو رو بهش اضافه کنید و زیرشو زیاد کنید تا جوش بیاد. وقتی جوش اومد گلوله های کوفته رو داخلش دونه دونه آروم بذاریم و 2 دقیقه بعد زیرشو کم کنید و بذارید خوب بپزه و آبش غلیظ بشه.
دوستای عزیزم قول میدم اگه نکته هارو خوب رعایت کنید اصلا کوفته تون وا نمیره و کاملا سفت و خوشگل میمونه.
تقریبا بعد از اینکه گلوله های کوفته رو داخل آب جوشمون ریختیم دو ساعت زمان میبره تا غذامون حاضر بشه.
نوش جان....


.

منبع :

 آموزش

طرز تهیه کوفته تبریزی ساده و خوشمزه
4 (78%) 73 رای