.
.
صفحه خانگی کوکو ها کوکوی بادمجان کبابی
.
.

کوکوی بادمجان کبابی

پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش آموزش آشپزی آکا و طرز تهیه هزاران غذا و آشپزی آسان قسمت انواع کوکو- کوکوی بادمجان کبابی

روش تهیه کوکوی بادمجان کبابی

بادمجان‌ها را کباب کرده، پوست آنها را جدا می‌کنیم و با آب سرد می‌شوییم. این بادمجان‌ها را در آبکش ریخته و برای اینکه تلخی آن گرفته شود...
 

[categoriy],
 کوکوی بادمجان کبابی  ,طرز تهیه کوکوی بادمجان کبابی  ,روش تهیه کوکوی بادمجان کبابی


انواع کوکو - کوکوی بادمجان کبابی

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

بادمجان قلمی: یک کیلوپودر زیره: یک قاشق چایخوریپودر تخم گشنیز: یک دوم قاشق چایخوریتخم‌مرغ: 4 تا 5 عدد سیر: 2 حبهآرد سیب زمینی: یک قاشق غذاخوریزعفران دم کرده: به میزان دلخواهنمک و فلفل: به میزان لازم روغن برای سرخ کردن: به میزان دلخواه.

روش تهیه :بادمجان‌ها را کباب کرده، پوست آنها را جدا می‌کنیم و با آب سرد می‌شوییم. این بادمجان‌ها را در آبکش ریخته و برای اینکه تلخی آن گرفته شود، روی بادمجان‌ها کمی نمک می‌ریزیم و می‌گذاریم تا نیم ساعت بماند. بعد از گذشت این مدت بادمجان‌ها را آبکشی و با گوشتکوب یا مخلوط‌کن پوره می‌کنیم و آنها را کنار می‌گذاریم.

در ظرفی دیگر تخم‌مرغ‌ها را با نمک، فلفل و سیر رنده شده خوب مخلوط می‌کنیم، پودر تخم گشنیز، زعفران دم کرده و آرد سیب زمینی را با تخم‌مرغ و بادمجان پوره شده خوب هم می‌زنیم. در تابه‌ای روغن می‌ریزیم و وقتی روغن گرم شد، مایه را درون آن ریخته و در ظرف را می‌بندیم. وقتی یک طرف کوکو سرخ شد، آن را برگردانده و طرف دیگر را بدون درپوش سرخ می‌کنیم.


برچسب ها:
کوکوی بادمجان کبابی
.
طرز تهیه کوکوی بادمجان کبابی
.
روش تهیه کوکوی بادمجان کبابی
.
طرز پخت کوکوی بادمجان کبابی
.
آموزش پخت کوکوی بادمجان کبابی
.


.
.

مروری بر گذشته

.
.
.
.
.
.
.
.