کوکو بادنجان
برای تهیه انواع کوکوها می توان از انواع سبزیجات تازه استفاده کرد. کوکو بادنجان ,طرز تهیه کوکو بادنجان ,روش تهیه کوکو بادنجان ,طرز پخت کوکو بادنجان ,آموزش پخ

کوکو بادنجان

▪ بهتر است قبل از تهیه مایه این کوکو، بادنجان ها را آب پز کنید تا میزان روغنی که برای سرخ کردن آن استفاده می شود، کمتر شود. بسیاری از خانواده ها برای نگه داری بادنجان در فریزر و ....

 

برای تهیه انواع کوکوها می توان از انواع سبزیجات تازه استفاده کرد. اغلب این غذاها سریع آماده می شوند و در دسته غذاهای مورد علاقه خانم های شاغلی قرار می گیرند که دیر به خانه می آیند. حتی می توان به کمک این نوع غذاها، آن دسته از مواد غذایی را که افراد خانواده دوست ندارند، به شکل خاصی تهیه و در رژیم غذایی شان وارد کرد. به طور مثال، بسیاری از افراد کدوی سبز را کمتر دوست دارند، در حالی که می توان این غذا را به شکل کوکو تهیه کرد به طوری که این افراد متوجه نشوند در آن چه مواد غذایی استفاده شده است.
▪ بهتر است قبل از تهیه مایه این کوکو، بادنجان ها را آب پز کنید تا میزان روغنی که برای سرخ کردن آن استفاده می شود، کمتر شود. بسیاری از خانواده ها برای نگه داری بادنجان در فریزر و حتی استفاده سریع از آن، آن را یک بار سرخ می کنند که بهتر است از روش کباب کردن یا آب پز کردن به جای این روش استفاده شود.
▪ در این غذا می توان از انواع سبزیجات مانند فلفل دلمه ای یا قارچ و حتی سبزیجات خشک معطر استفاده کرد.
▪ به جای روغن مایع از روغن زیتون یا روغن های سرخ کردنی استفاده کنید، زیرا در حرارت بالا و در مدت طولانی، کمتر فرصت تولید ترکیبات مضر دارند و به این دلیل برای سرخ کردن های طولانی مفیدترند.
▪ اگر از رژیم غذایی کم کالری پیروی می کنید، بهتر است علاوه بر سبزی های خشک معطر، سبوس گندم نیز به کوکویتان اضافه کنید. این کار موجب می شود فیبر موجود در این غذا بیشتر شده، از میزان کالری در واحد حجم کاسته شود.

▪ در این غذا از تخم مرغ بیشتر استفاده می شود. توصیه ما این است که از تخم مرغ هایی که دارای اسید های چرب امگا سه هستند، به جای تخم مرغ های معمولی استفاده کنید تا سطح کلسترول خونتان تغییر نکند.
▪ به منظور کاهش روغن مصرفی برای سرخ کردن غذایتان، آن را در ظرفی نشکن بریزید و در فر قرار دهید. این روش پخت از میزان کالری غذایتان در هر برش به میزان قابل توجهی می کاهد زیرا روغنی که برای طبخ غذایتان به این روش استفاده می شود، کمتر از روش سرخ کردن است.
▪ همراه این غذا بهتر است از ماست کم چرب و سبزی خوردن تازه به همراه مقدار بسیار کمی نان استفاده کنید. بهتر است نان هم از نوع کامل و سبوس دار باشد.

منبع: روزنامه سلامت

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :