دلمه گوجه فرنگی به روشی متفاوت
دلمه گوجه فرنگی,دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی,دلمه گوجه فرنگی در فر,دلمه گوجه فرنگی و بادمجان,طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی,دستور دلمه گوجه فرنگی,اموزش دلمه گوجه فرنگی,ان

 
مواد لازم دلمه گوجه فرنگی برای چهار نفر :گوجه فرنگی متوسط

هشت عدد

100 گرم / 15 کالری

دانه ذرت

۵۰ گرم یا یک سوم فنجان

100 گرم / 85 کالری

سرکه یا آب لیموترش

دو قاشق سوپ خوری

100 گرم / 9 کالری

برنج آبکش شده

۵۰ گرم یا یک چهارم فنجان

100 گرم / 360 کالری

سیر (خرد شده)

یک حبه

100 گرم / 140 کالری

پنیر چدار (رنده شده)

۵۰ گرم یا یک دوم فنجان

100 گرم / 412 کالری

گشنیز تازه خردشده

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 20 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

سه قاشق سوپ خوری

100 گرم / 0 کالری

برگ رزماری تازه

دو قاشق سوپ خوری

100 گرم / 99 کالریطرز تهیه دلمه گوجه فرنگی :


*. سر گوجه فرنگی ها را با چاقوی تیزی ببرید. فضای داخل هر یک از آنها را با قاشق مرباخوری با دقت خالی کنید به صورتی که غشا، دیواره گوجه فرنگی، به قدری نازک نشود که در حین پخت به اصطلاح وا برود؛ بنابراین یک قشر چند میلی متری برای گوجه فرنگی ها باقی بگذارید. گوشت داخل گوجه فرنگی ها را در ظرف دیگری بریزید.


*. فر اجاق گاز را به مدت یک ربع روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت یا شماره ۴ از پیش گرم کنید. گوشت داخل گوجه فرنگی ها را به همراه سرکه یا آب لیموترش و دانه های ذرت در داخل تابه ای بریزید و آن را بر روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا گوجه فرنگی های خرد شده و دانه های ذرت پخته شوند.


*. ذرت و گوجه فرنگی پخته شده را به همراه برنج، رزماری، گشنیز ، پنیر چدار، نمک و فلفل و سیر در کاسه بزرگی بریزید با هم خوب مخلوط کنید. داخل تک تک گوجه فرنگی ها را با مخلوط حاصل پر کرده و در داخل ظرف مخصوص فر اجاق گاز بچینید. پس از پایان چیدن گوجه فرنگی های پخته در داخل ظرف بر روی مواد داخل هر یک از گوجه فرنگی ها کمی روغن زیتون بریزید و پس از گذاشتن در ظرف یا پوشاندن سطح روی ظرف با ورق های فویل آلومینیوم آن را در فر اجاق گاز قرار دهید و با همان درجه ای که از پیش گرم شده بود، به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه یا تا زمان پخت کامل بپزید.خواص ذرت :


*. این گیاه به علت ارزش غذایی خاصی که دارد مورد توجه کشورهای مکزیک، پرو، کشورهای آمریکای مرکزی و اغلب کشورهای آمریکای جنوبی قرار دارد. طبق شواهد مختلف و متعدد چنین به نظر می رسد که کشت ذرت قرن ها پیش، به وسیله بومیان این مناطق نیز رواج داشته باشد.

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :