طرز تهیه چاشنی دلمه برگ مو
بهترین چاشنی برای دلمه برگ مو ، چاشنی دلمه برگ موبا رب انار ، طرز تهیه چاشنی دلمه برگ مو ، بهترین چاشنی دلمه برگ مو ، چاشنی دلمه برگ انگور را در آکاایران بخوانی

چاشنی دلمه برگ مو


دلمه-برگ-مو
 

طرز تهیه چاشنی دلمه برگ مو

مواد لازم برای چاشنی دلمه

    استاک گوشت (اگه نداشتید میتونید از یک بسته عصاره گوشت استفاده کنید با یک استکان آب)
    کره 25 گرم
    سرکه یا آبغوره نصف پیمانه
    شکر 1-2 قاشق غذا خوری
    نمک به مقدار کم


برای چاشنی دلمه از نصف یک عدد عصاره گوشت و نصف لیوان آب و نصف لیوان آبغوره و کمی شکر استفاده کنید. این مخلوط رو روی حرارت گذاشته و به آن کره اضافه کنید. وقتی همه مواد با هم مخلوط شدن و به جوش اومد، اون رو روی دلمه ها بریزید


روش دوم چاشنی خیلی خوشمزه دلمه برگ مو

رای درست کردن این چاشنی، سرکه یا آبلیمو را به همراه شکر در کاسه کوچکی بریزید و کمی حرارت دهید تا شکر به طور کامل حل شود. سپس آن را روی دلمه ها بریزید و بگذارید تا مرحله پخت دلمه کامل شده و چاشنی خوب جذب آن شود.


نکته1: اگر چاشنی را در مراحل اولیه پخت اضافه کنید، برگ ها سفت می شوند.

نکته2: در صورتی که دوست دارید این چاشنی در مواد داخل دلمه نیز وجود داشته باشد، می توانید مخلوط کردن شکر، آبلیمو و سرکه را در مراحل اولیه انجام داده و مقداری از این چاشنی را در داخل مواد دلمه هم بریزید و با آنها مخلوط کنید.

نکته3: با توجه به اینکه همه برگ ها به صورت کامل و یک اندازه نیستند و احتمالا چاک هایی نیز در فرم آنها وجود دارد، شما می توانید 2 برگ کوچک چاک دار را روبه روی هم قرار دهید و در واقع برگ بزرگی را به این طریق درست کنید.

نکته4: برای آنکه دلمه ها به حالت پیچیده در ظرف قرار گیرند، پیش از پخت، زیردستی چینی را به صورت برعکس روی دلمه های چیده شده در قابلمه قرار دهید.

.

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :