آموزش مرحله به مرحله کوفته قالبی سیب و عدس و گردو
کوفته قالبی,کوفته تبریزی قالبی,انواع کوفته سیب زمینی,انواع کوفته با سیب زمینی,طرز تهیه انواع کوفته سیب زمینی,انواع کوفته و کوکو,انواع کوفته ها,انواع کوفته مرغ,ا

آکاايران: در اين مقاله از آکاايران در بخش آشپزي مرحله به مرحله طرز تهيه کوفته قالبي سيب و عدس و گردو را آموزش داده ايم. از همراهي شما عزيزان سپاسگذاريم.

مواد لازم براي کوفته قالبي سيب و عدس و گردو :

 عدس نپخته يک پيمانه 
 گردوي خرد شده يک پيمانه 
 پودر دانه کتان 3 قاشق غذاخوري 
آب  نصف پيمانه 
سير له شده 3 حبه
پياز خردشده يک و نيم پيمانه
کرفس خردشده يک پيمانه
هويج رنده شده يک پيمانه
سيب پوست کنده و رنده شده يک سوم پيمانه
کشمش يک سوم پيمانه
 آرد جو نصف پيمانه
پودر سوخاري سه چهارم پيمانه
آويشن سه چهارم قاشق چايخوري
نمک و فلفل به مقدار لازم

لعاب سيب و بالزاميک:

کچاپ  يک چهارم پيمانه 
سرکه بالزاميک  دو قاشق غذاخوري 
* کره سيب  دو قاشق غذاخوري 

 

کره سيب (کره سيب شکل خيلي غليظ پوره سيب است که با حرارت کم و مدت طولاني سيب را با آب مي‌پزند تا قند موجود در آن کارامليزه شده و کره سيب به رنگ قهوه اي درآيد.)

طرز تهيه کوفته قالبي سيب و عدس و گردو :

دماي فر را روي 325 درجه فارنهايت تنظيم کنيد. عدس‌ها را بشوييد و با نمک و سه پيمانه آب داخل قابلمه بريزيد تا جوش بيايد. سپس حرارت را کم کنيد، در آن را برداريد و 40-45 دقيقه بپزيد. دائما هم بزنيد و اگر نياز بود آب اضافه کنيد. هدف اين است که عدس‌ها کاملا پخته و له شوند. سپس عدس را بکوبيد.

گردو‌ها را حدود 8-10 دقيقه در فر با دماي 325 درجه قرار دهيد. سپس از فر خارج کرده و دماي فر را به 350 درجه فارنهايت افزايش دهيد.

پودر کتان را با آب در يک کاسه کوچک ترکيب کنيد و کنار بگذاريد.

يک قاشق چايخوري روغن زيتون را در يک ماهيتابه روي حرارت متوسط گرم کنيد. سير و پياز را به مدت 5 دقيقه در آن تفت دهيد. نمک بزنيد. حالا کرفس خردشده و سيب و هويج رنده شده و عدس له شده را اضافه کنيد. 5 دقيقه يا بيشتر تفت بدهيد. از روي حرارت برداريد.

در يک کاسه بزرگ همه مواد را با هم ترکيب کنيد. نمک و فلفل آن را مزه کنيد.

ظرف مخصوص فر را چرب کنيد و روي آن کاغذ روغني بيندازيد. مخلوط را محکم در ظرف فشار دهيد. مواد لعاب را ترکيب کنيد و سپس نيمي از آن را روي کوفته پخش کنيد. بقيه را نگه داريد تا با کوفته بخوريد.

به مدت 40-50 دقيقه در دماي 350 درجه فارنهايت بپزيد. لبه ها بايد قهوه اي روشن شوند. اجازه دهيد کمي سرد شود و سپس برش داده و ميل کنيد.

 
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :