میرزا قاسمی اوریژینال
میرزا قاسمی جواد جوادی ، میرزا قاسمی مواد لازم ، میرزا قاسمی رستورانی ، میرزا قاسمی شف طیبه ، میرزا قاسمی با کدو را در آکاایران بخوانید
recp={author:پریسا,name: میرزا قاسمی,prepTime:0h10m,cookTime:1h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 45 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:ارزان}

 

Image result for ‫میرزا قاسمی‬‎


مواد لازم میرزا قاسمی اوریژینال :

 

مواد لازم اندازه کالری
بادنجان کبابی 4 عدد 100 گرم / 25 کالری
سیر 4 حبه 100 گرم / 0 کالری
گوجه فرنگی 2 عدد 100 گرم / 50 کالری
تخم مرغ یک عدد 100 گرم / 150 کالری
نمک و فلفل و زردچوبه کمی 100 گرم / 0 کالری


طرز تهیه میرزا قاسمی اوریژینال :

اول سیر داغ درست می کنم و تخم مرغ رو توش میشکنم بهش کمینمک و زرد جوبه اضافه می کنم. تخم مرغ و سیر رو بهم میزنم که باهم قاطی بشن. شعله گاز رو کم می کنم که تخم مرغ خودش رو بگیره. بعد که تخم مرغ سفت شد داخل یه ظرف دیگه خالی می کنم.

بعد توی همون ماهیتابه بادمجون ها رو که از قبل دودی و له کردم، میریزم و کمی روغن اضافه می کنم.و کمی آب هم میریزم و شعله گاز رو کم می کنم و میزارم که بادمجونا آروم آروم پخته و سرخ بشن.

البته باید مرتب هم بخورن وگرنه ته میگیره . بعد چند تا گوجه فرنگی میندازم تو آب جوش که پوستشون رو بگیرم و خورد می کنمو به بادمجونا اضافه می کنم و بازم میزارم که آروم آروم باهم سرخ و پخته بشن .

 بعد یه کم رب گوجه فرنگی هم برای خوشرنگی اضافه می کنم و سر آخر که مطمئن شدم حسابی جا افتاده تخم مرغ که قبلا با سیر تفت داده بودم رو اضافه می کنم و هم میزنم که تخم مرغ یکم ریز تر بشن .

 چند دقیقه بازم با شعله کم در ماهیتابه رو میزارم بعد نمک و فلفل سیاه هم که میزنم. دستور تهیه مهرنوش از هلند و تهیه و عکس : سمیه از آلمان
نکات :
اینجوری که تخم مرغ رو جدا با سیر تفت میدیم هم عطر سیر تو غذا حفظ می شه و هم اگه کسی تخم مرغ دوست نداشت راحت میتونه جداش کنه.

بادمجون رو هم روی شعله گاز هم توی فر میشه کبابی کرد ولی توی فر تمیز تر و راحت تره .ولی عطر و مزه دودی رو نداره اما اگه سر گاز بادمجون رو کبابی کنیم خیلی خوشبو و خوشمزه تر می شه.

 

منبع : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :