طرز تهیه خورش فسنجان در نیم ساعت(مایکروویو)
خورش فسنجان با همه خوشمزگی که دارد یک ایراد کلی نیز به همراه دارد و آن زمان زیاد پخت است به طوری که برای تهیه این خورش خوشمزه برای وعده شام شما باید از صبح دست

آکاایران: طرز تهیه خورش فسنجان در نیم ساعت(مایکروویو)


آکاایران: خورش فسنجان با همه خوشمزگی که دارد یک ایراد کلی نیز به همراه دارد و آن زمان زیاد طبخ است به طوری که برای تهیه این خورش خوشمزه برای وعده شام شما باید از صبح دست به کار شوید!در اینجا طرز تهیه این خورش سنتی و خوشمزه را فقط در نیم ساعت بیان شده است که البته برای افرادی مناسب است که در منزل خود دستگاه مایکروویو دارند!!


طرز تهیه:


ابتدا گردو را 2بار چرخ کرده و در یک ظرف کم عمق مناسب (مخصوص مایکروویو) ریخته و به مدت 4 تا 5 دقیقه با قدرت 0 وات یا 100 درصد داخل مایکروویو قرار می دهیم و در این مدت یکبار آن را هم می زنیم.پیاز را رنده زده و کاملا سرخ میکنیم و به همراه مرغ را همراه گردو، آب، نمک و زعفران در یک قابلمه مناسب (مخصوص مایکروویو) ریخته و به مدت 20 دقیقه با قدرت 0 وات یا 100 درصد با درب داخل مایکروویو قرار می دهیم. در طول مدت طبخ خورش را یکبار هم می زنیم.
قابلمه را از مایکروویو خارج کرده و رب انار و شکر را به آن می افزاییم و هم می زنیم و به مدت 10 دقیقه با قدرت 0 وات یا 100 درصد فاقد درب دوباره داخل مایکروویو قرار می دهیم تا خورش جا بیفتد.


نکات:


1)یادتان باشد ظرف بزرگی را برای این کار انتخاب کنید تا خورش سر نرود.
2)برای طبخ غذاها و خورش های مختلف در مایکروویو به میزان آب کمتری نیاز است.
3)هرچه ظرف بزرگ تر و کف آن پهن تر باشد امواج مایکرو بهتر جذب مواد غذایی می شوند و درنتیجه زمان طبخ کوتاه تر می شود.
نوش جان


.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :