طرز تهیه مرغ با سس سوفریتو
مرغ با سس قارچ و خامه ، مرغ با سس سویا و عسل ، مرغ با سس باربیکیو ، مرغ با سس مایونز ، مرغ با سس پرتقال را در آکاایران بخوانید
recp={author:پریسا,name:مرغ با سس سوفریتو ,prepTime:0h20m,cookTime:2h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 45 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

 

Image result for ‫مرغ با سس سوفریتو‬‎


طرز تهیه مرغ با سس سوفریتو :

 

1.فر را از قبل با دمای 200 درجه سانتی گراد گرم کنید. در یک ماهیتابه بزرگ روغن گیاهی را گرم کنید. بر روی قطعه های مرغ نمک و فلفل بپاشید و از طرف پوست در قابلمه گذاشته و برای 8 دقیقه بپزید تا طلایی و ترد شوند. مرغ ها را بگردانید.

2.سس سوفریتو، سرکه و آب مرغ را با هم مخلوط کنید و به روی مرغ اضافه کنید، مواد را در فر از قبل گرم شده گذاشته و برای 25 دقیقه بپزید، تا زمانیکه مرغ ها مغز طبخ شوند.

3.مرغ را به بشقاب یا دیس انتقال دهید. مواد باقیمانده در قابلمه را با قاشق چوبی جدا کنید و سس ایجاد شده را برای سرو روی مرغ بریزید.

 

نکاتی در رابطه با تهیه ی این غذا :

۱- در طبخ این غذا، از سس سوفریتو استفاده می شود.

۲- برای این دستور، به یک عدد مرغ کامل (حدود یک و نیم کیلو تا یک کیلو و ۷۰۰ گرم)، که ۸ قطعه شده نیاز دارید. برای قطعه کردن مرغ استخوان پشتی را با قیچی آشپزخانه بریده و درآورید. بعد بااستفاده از یک چاقوی تیز سینه را نصف کرده و ران ها و پاهای مرغ را از سینه و بالها جدا کنید.

 

منبع : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :