خورش مرغ با رب انار

 

طرز تهیه خورش مرغ و کنجد :

یک غذای نوین ایرانی با طعم خاص را امتحان کنید و از خوردن آن لذت ببرید.این غذای خوش مزه را در یکی از روزهای تعطیل درست کنید و از خوردن آن در کنار خانواده لذت ببرید.

1- مرغ را با پیاز و مقدار خیلی کم نمک و کمی زردچوبه روی گاز بپزید. کنجد را هم که تست کرده اید داخل غذاساز ریخته و خوب میکس کنید تا کاملا له شود و به روغن می افتد. سپس این کنجد آسیاب شده را با 1 قاشق غذاخوری روغن و یک پیاز رنده شده در قابلمه ریخته چند ثانیه تفت دهید.

2- آب مرغ را اندازه 2 تا 3 لیوان روی آن ریخته و بگذارید کنجد بپزد و به روغن می افتد. سپس رب انار را رقیق کرده و به آن اضافه کنید. البته همه رب را نریزید کم کم به آن اضافه کنید تا زیادی ترش و سیاه نشود. بعد هم بنا به ذائقه تان شکر و یا شیره خرما اضافه کنید تا ملسی دل خواه را به دست بی آورید. اگر از اول کنجد را خوب آسیاب کرده باشید خیلی زود به روغن و جا می افتد و لازم نیست برای به روغن افتادن یخ به آن اضافه کنید.

3- در اواخر طبخ مرغ، مرغ را استخوان گرفته و به خورش اضافه کنید.

نکته : برای درست کردن کنجد تست شده ابتدا فر را روی 200 درجه سانتی گراد تنظیم کنید پس از این که گرم شد کنجد را روی سینی فر بریزید و به مدت 10 دقیقه داخل فر قرار دهید. یا می توانید روی تابه ای فاقد روغن به مدت 10 دقیقه تفت بدهید

 

منبع : آکاایران

 

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکاایران
طرز تهیه خورش مرغ و کنجد
4 (74%) 75 رای