خورش داوود پاشا ( ترکیه )
آموزش خورش داوود پاشا,دستور تهیه خورش داوود پاشا,تهیه خورش داوود پاشا,روش تهیه خورش داوود پاشا,خورش داوود پاشا خوشمزه,خورش داوود پاشا
recp={author:پریسا,name:خورش داوود پاشا ,prepTime:0h20m,cookTime:3h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 40 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن خورش داوود پاشا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش خورش داوود پاشا

مواد لازم  خورش داوود پاشا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت چرخ کرده

یک کیلو

100 گرم / 240 کالری

پیاز

رنده شده دو عدد

100 گرم / 5 کالری

پودر نعنا خشک

یک ق غ

100 گرم / 279 کالری

رب انار

ملس دو ق غ

نامشخص

آب

یک لیوان

100 گرم / 0 کالری

نمک ، فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

دارچین

به مقدار لازم

100 گرم / 261 کالری

کره

به مقدار لازم

100 گرم / 737 کالری

 

طرز تهیه خورش داوود پاشا :

آکاایران : گوشت چرخ کرده مخلوط گوشت گوسفندی و گوساله را با یک عدد پیاز رنده شده و ادویه دلخواه و نمک مخلوط و ورز دهید، سپس قلقلی هایی به اندازه گردو درست کنید.اکنون آنها را  داخل یخچال قرار دهید تا خود را بگیرند. مقداری کره و روغن در یک تابه ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید.

باقی  پیاز را خرد کرده، داخل تابه کمی تفت دهید. بعد از اینکه طلایی شد، قلقلی ها را  داخل تابه سرخ کنید. بعد پودر نعنا خشک را به قلقلی ها اضافه و آن ها را  تفت دهید. رب انار ملس را در یک لیوان آب حل کنید، سپس آن را هم به مواد داخل تابه اضافه و به آرامی هم بزنید تا مواد به خورد خورش برود.

 

خواص انار :

صدا را باز کرده و گرفتگی صدا را برطرف می کند .برای وزن اضافه کردن انار بخورید .آب انار مقوی قلب و معده است .خواص قسمت های  دیگر درخت انار جوشانده پوست ریشه درخت انار کرم معده و روده را از بین می برد .

جوشانده پوست درخت انار نیز اثر ضد کرم درد . برای برطرف کردن گلو درد و زخم گلو از جوشانده پوست انار و یا جوشانده برگهای انار استفاده کنند .خانم هایی که عادت ماهیانه شان منظم نیست می توانند از جوشانده برگهای انار استفاده کنند.

 

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :