خورش خلال بادام کرمانشاهی
دستور خورش خلال بادام کرمانشاه,چلو خورش خلال بادام کرمانشاهی,طرزتهیه خورش خلال بادام کرمانشاهی,تهیه خورش خلال بادام کرمانشاهی,خورش خلال بادام کرمانشاهی,خورشت خل
recp={author:پریسا,name:خورش خلال بادام کرمانشاهی ,prepTime:0h30m,cookTime:5h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 50 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن خورش خلال بادام کرمانشاهی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خورش خلال بادام با مرغ

مواد لازم خورش خلال بادام کرمانشاهی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت گوسفندی

500 گرم

100 گرم / 320 کالری

خلال بادام

250 گرم

100 گرم / 612 کالری

زرشک سیاه

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 50 کالری

پیاز

3 عدد

یک عدد / 5 کالری

زعفران حل شده در آب

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 310 کالری

رب گوجه فرنگی

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

زردچوبه

2/1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خورش خلال بادام کرمانشاهی :

*. پیازها را خلالی کرده و در روغن کمی تفت دهید تا طلایی شود.گوشت را خرد کنید و به پیاز اضافه نموده کمی تفت دهید سپس زردچوبه را بیفزایید.مقداری آب بریزید و به مدت یک ساعت روی حرارت ملایم بگذارید تا گوشت نیم پز شود.بادام ها را شسته کمی تفت دهید تا از حالت خامی درآید.

*. سپس همراه با زعفران به گوشت اضافه کنید.رب گوجه فرنگی را در کمی روغن تفت دهید و با نمک و فلفل به خورش اضافه کنید؛کمی که پخت زرشک را به عنوان ترشی به خورش اضافه کنید و صبر کنید تا خورش جا بیفتد.(برای پختن گوشت مدت 2 ساعت کافی است).

 

خواص زعفران :

زعفران عامل پیشگیری از کاهش دید در سالخوردگی

*. بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران در تنظیم کارکرد سلولهای بینایی موثر است و سلولهای بینایی را در مقابل آسیبها محافظت می کند و از پیشرفت بیماریهای چشم جلوگیری می کند و موجب احیای سلولهای آسیب دیده چشم می شود. زعفران در درمان اختلالات لکه زرد شبکیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می شود موثر است. مصرف زعفران در رژیم غذایی از پیشرفت بیماریهای ژنتیک چشم جلوگیری می کند و به همین علت مصرف متعادل آن به سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری های چشم توصیه می شود.

 

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :