خورش آلو با گوشت

خورش آلو اسفناج با مرغ

 

مواد لازم خورش آلو برای 6 نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
مرغ پاک کرده یک عدد در حدود 5/1 کیلوگرم 100 گرم / 200 کالری
آلوی خشک 500 گرم 100 گرم / 38 کالری
لپه 100 گرم 100 گرم / 359 کالری
پیاز سرخ کرده 2 تا 3 قاشق سوپخوری 100 گرم / 164 کالری
زعفران سائیده یک قاشق چایخوری نامشخص
شکر 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 400 کالری
نمک به مقدار کافی 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خورش آلو :

*. آکاایران : آلو را می شوییم در دو لیوان آب خیس می کنیم.مرغ را با پیاز سرخ کرده و لپه و 2 تا 3 لیوان آب می گذاریم نیم پز شود کمی به آن نمک می زنیم آلو را با آبش در خورش می ریزیم و می گذاریم آهسته بجوشد و آلو با مرغ کاملا بپزد و زیاد له نشود.

*. بعد زعفران را در کمی آبجوش حل می کنیم با شکر داخل خورش می ریزیم وقتی خورش به روغن افتاد آنرا می کشیم. ممکن است مرغ را درسته یا قطعه قطعه در ظرف قرار بدهیم برای اینکه لپه زیاد له نشود بهتر است لپه را با پیاز سرخ کرده کمی سرخ کنیم بعد داخل مرغ بریزیم.

 

خواص آلو :

*. صرف آلو با جلوگیری از افزایش فشارخون، کنترل قندخون و پیش گیری از بروز بیماری های قلبی- عروقی، سرطان، بیماری های گوارشی و کاهش چربی مورد استفاده در شیرینی پزی نقش بسزایی در سلامت انسان دارد.این میوه تابستانی علاوه بر آب فراوانی که دارد از پتاسیم فراوانی نیز تشکیل یافته و سرشار آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان موجود در این میوه تابستانی بهترین راه مقابله با رادیکال های آزاد بوده و موجب پاکسازی آنها از خون انسان می شود.آب و فیبر بسیار زیاد این میوه نیز از مهمترین خصوصیات آن است. در تابستان به علت تعریق فراوان و از دست دادن آب؛ بدن بیشتر از قبل به مایعات نیاز دارد که این میوه نیز مانند دیگر میوه های تابستانی گزینه مناسبی است.

 

اختصاصی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکاایران
طرز تهیه خورش آلو ایران
4 (74%) 75 رای