طرز پخت خورشت طلا کوله گیلانی
خورشت طلا کوله گیلانی,مواد لازم خورشت طلا کوله گیلانی,طرز تهیه خورشت طلا کوله گیلانی,روش تهیه خورشت طلا کوله گیلانی,درست کردن خورشت طلا کوله گیلانی
recp={author:پریسا,name:خورشت طلا کوله گیلانی,prepTime:0h20m,cookTime:3h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 45 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن خورشت طلا کوله گیلانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

درست کردن خورشت طلا کوله گیلانی

 

مواد لازم خورشت طلا کوله گیلانی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت مرغ

1250 گرم

100 گرم / 200 کالری

گردو

250 گرم

100 گرم / 688 کالری

تره

125 گرم

100 گرم / 25 کالری

نعناع

125 گرم

100 گرم / 43 کالری

گشنیز

125 گرم

100 گرم / 20 کالری

جعفری ساطوری شده

125 گرم

100 گرم / 34 کالری

آب غوره

1 فنجان

100 گرم / 9 کالری

پیاز داغ عسلی

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 164 کالری

روغن

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 147 کالری

نمک

قدری

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خورشت طلا کوله گیلانی :

*. مرغ پاک کرده باشد و یا گوشت بدون استخوان باشد , گردو را پوست گرفته مغز کنید , سبزی ( تره , نعناع , جعفری و گشنیز ) باشد , پیاز سرخ کرده باشد . این خورش در حقیقت خورش فسنجان با سبزی و رقیق تر از فسنجان است.

*. این خورش را میتوان با گوشت یا مرغ تهیه مرد , در صورتیکه در ان مرغ باشد آنرا بزبان محلی ( طلاکوله غورابه ) می گویند.مرغ یا گوشت را بدقت می شوئیم و باپیاز سرخ کرده و دو سه لیوان آب در ظرفی می ریزیم و می گذاریم روی آتش تا باحرارت ملایم آهسته بجوشد و بپزد.

*. سبزیها را بدقت تمیز و ریز خرد می کنیم و با سه چهار قاشق سوپخوری روغن آبکرده کمی سرخ می نمائیم و داخل گوشت یا مرغ می ریزیم بعد گردو را چرخ می کنیم و به خورش اضافه می کنیم و کمی نمک و فلفل و آبغوره به آن می زنیم و در خورش می ریزیم.

*. بعد از چند جوش بر می داریم , ممکن است یک قاشق سوپخوری آرد برنج را در کمی آب سرد حل کنیم وقتی گردو را در خورش ریختیم آرد برنج را کم کم داخل خورش بریزیم و بهم یزنیم در اینصورت خورش زودتر جا میافتد.

*. در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این خورش برای 4 تا 6 نفر کافیست.

 

خواص تره :

*. تره، ملین، مقوی هاضمه و پیشاب آور است.

*. تره دارای مقدار زیادی آهن است و ویتامین«ث» به مقدار زیادی در برگ های سبز آن وجود دارد مخصوصاً در هنگام تابستان ویتامین های ب1 ـ ب2 در تره یافت می شود و دارای کاراتین نیز است.

*. تره به واسطه داشتن سلولز، نفخ آور است. لذا برای اشخاصی که مبتلا به اختلالات روده هستند چندان خوب نیست.

*. جوشانده تره در رفع ذات الریه و رسوبات ادرای کمک زیادی می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :