خورشت چینی با مرغ
خورشت چيني,دستور خورشت چینی,خورش چینی,خورشت جوجه چینی,خورشت چینی طرز تهیه,خورشت خوری چینی,خورشت چینی,خورش چینی با گوشت,خورش مرغ چینی,خورش چینی با مرغ
recp={author:پریسا,name:خورشت چینی با مرغ,prepTime:0h20m,cookTime:2h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 45 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

 


مواد لازم خورشت چینی با مرغ :

 

مواد لازم اندازه کالری
گوشت مرغ 1 فنجان 100 گرم / 200 کالری
فلفل قرمز دلمه ای 1 فنجان 100 گرم / 15 کالری
آناناس خرد شده , کنسرو 1 فنجان 100 گرم / 50 کالری
آرد ذرت 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 370 کالری
سس سویا 4 قاشق سوپخوری 100 گرم / 64 کالری
سیر 2 عدد 100 گرم / 0 کالری
کره 100 گرم 100 گرم / 737 کالری
فلفل قدری 100 گرم / 420 کالری
نمک قدری 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خورشت چینی با مرغ :

گوشت مرغ خورد شده بدون استخوان باشد , فلفل سبز و قرمز دلمه ای خورد شده باشد , کمپوت آناناس خورد شده باشد.

سیر را نرم میکوبیم کره را در ظرف مناسبی میریزیم روی آتش میگذاریم تا اب بشود , سیر را در کره میریزیم و هم میزنیم تا کمی سرخ شود , مرغ را اضافه میکنیم و می گذاریم.

تا آب مرغ کشیده شود , فلفل خورد شده را داخل آن میریزیم و هم میزنیم تا فلفل نیز کمی سرخ و نرم شود , آرد ذرت را اضافه می کنیم و سویا سس را میریزیم به اندازه کافی نمک و فلفل میزنیم , نصف لیوان از آب کمپوت آناناس داخل مواد میریزیم میگذاریم.

آهسته بجوشد تا تمام مواد پخته شده سس آن کمی غلیظ شود , در آخر کا رآناناس خورد شده را اضافه میکنیم , کافی است که آناناس فقط گرم شود.

این خورش ممکن است با برنج صرف گردد و یا با سبزیجات طرز تهیه آن به این صورت است که سیر را میکوبیم با کره کمی سرخ میکنیم گل کلم و تره فرنگی و کاهو و دو سه قاشق سس سویا , نصف لیوان آب و کمی نمک و فلفل داخل سبزیجات میریزیم.

حرارت را ملایم میکنیم در ظرف را می بندیم تا سبزیجات پخته شده آب آن کشیده شود .در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این خورش برای 4 تا 6 نفر کافیست.

 

منبع : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :