خورشت میرزاقاسمی
کالری خورشت میرزاقاسمی,عکس خورشت میرزاقاسمی,طرزتهیه خورشت میرزاقاسمی,خورشت میرزاقاسمی,طرز پخت خورشت میرزاقاسمی,خورشت ميرزاقاسمي,خورشت میرزاقاسمی شمالی
recp={author:پریسا,name:خورشت میرزاقاسمی,prepTime:0h20m,cookTime:2h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 45 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

 

 

مواد لازم خورشت میرزاقاسمی :

 

مواد لازم اندازه کالری
بادمجان سه عدد 100 گرم / 17 کالری
گوجه فرنگی پنج عدد متوسط 100 گرم / 50 کالری
سیر چهار حبه 100 گرم / 0 کالری
تخم مرغ چهار عدد هر عدد / 150 کالری
روغن زیتون دو قاشق غذاخوری، 100 گرم / 900 کالری
نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خورشت میرزاقاسمی :


 بادمجان ها را با پوست روی اجاق کباب کنید و چنان چه آنها را در فر می گذارید قسمت بالای فر را روشن کنید به طوری که بادمجان ها خوب بپزند و فراموش نکنید آنها را زیر و رو کنید سپس در آب سرد بگذارید و پوست شان را بکنید و ریز خرد کرده و کمی در روغن زیتون تفت بدهید. از طرفی دیگر گوجه ها را خرد کرده و با کمی روغن زیتون در تابه ای بگذارید بپزد.

اکنون نوبت تفت دادن سیرهای ریز شده رسیده است. زردچوبه، فلفل و کمی ادویه یا پابریکا به سیر بیفزایید و سپس تخم مرغ را درون آن بشکنید و بگذارید آنها خودشان را بگیرند و بعد آهسته تخم مرغ ها را مخلوط کنید.
 به پایان آشپزی نزدیک شده ایم کافی است.

گو جه ها و تخم مرغ ها را به بادمجان بیفزایید. غذا را مزه کنید و بگذارید هفت تا ده دقیقه همین طور بپزد میرزاقاسمی را می توانید در کنار کمی برنج و یا کمی اسپاگتی میل کنید.در صورت تمایل می توانید تخم مرغ ها را دست آخر روی غذا بشکنید و با بستن در تابه پس از بسته شدن آنها، جلوه ای دیگر به میرزاقاسمی ببخشید!

 

منبع : ویستا

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :