راهنمای انتخاب بهترین گوشت برای کباب ترد و آبدار
کباب از غذاهای مورد علاقه ایرانیان است که می توان با گوشت گوسفند تهیه نمود.گوشت کبابی رو اگر میخواید درست کنید باید بدونید کدوم قسمت از گوشت رو بخرید.

دستور پخت کباب کوبیده با گوشت گوساله و گوسفند - مجله ی اسنپ فود

آکاایران: یکی از خوشمزه ترین و مفید ترین گوشت های قرمز جهان می توان به گوشت گوسفند اشاره کرد. این گوشت طرفدار زیادی دارد. چربی گوشت گوسفند نسبت به دیگر گوشت های قرمز کم تر می باشد و همین موضوع تاثیر مستقیم به طعم آن دارد که طعم لذیذ و بی نظیری می باشد. طبع گوشت گوسفند گرم است و برای بدن بسیار مفید می باشد. گوشت گوسفند به نوع های زیادی طبخ می شود ولی محبوب ترین روش های طبخ گوشت گوسفند، کباب کردن می باشد که خود به روش های زیادی انجام می شود. نکته ی مهمی که باید بدانید این است که همه ی قسمت های گوشت گوسفند برای کباب مناسب نیست و هر بخش آن برای تهیه ی یک یا چند نوع غذا مناسب می باشد. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, بهترین قسمت های گوشت گوسفند برای کباب را بررسی می کنیم.

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای خورش و کباب چیست؟ | سوپر ظفر

هر قسمت از عضلات حیوان که فعالیت بیشتری دارد، خوش طعم تر است. ولی هر قسمت که کمتر به حرکت افتاده باشد، نرم تر است. در کل قسمتهای پرحرکت برای آب پز کردن مناسب است و قسمتهای کم حرکت، بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای کباب است.

بهترین و مناسب ترین قسمت های گوشت گوسفند برای کباب گوشت گوسفندی عبارتند از:

گوشت راسته گوسفند

گوشت راسته (sirloin)، یکی از بهترین و محبوب ترین قسمت های گوسفند برای کباب است. گوشت راسته اطراف ستون فقرات گوسفند قرار داشته و نرم تر و تردتر از باقی قسمت ها است زیرا تحرک کمتری به خود دیده است. گوشت راسته چربی خیلی کم دارد و برای انواع کباب به خصوص کباب برگ مناسب است.

گوشت فیله گوسفند

گوشت فیله یکی دیگر از قسمت های خوشمزه گوسفند برای کباب است. فیله به گوشت پشت کمر و پشت جگر سفید و قسمت نرم زیر راسته می گویند که نرم بوده و طعم بی نظیری دارد و برای طبخ انواع کباب به خصوص چنجه و برگ بسیار مناسب است.

گوشت دم سینه و قلوه گاه

یکی از بهترین قسمت های گوسفند برای تهیه کباب کوبیده گوشت دم سینه و قلوه گاه است که خیلی چرب است و گوشت سفت و محکمی دارد و برای چرخ کردن و تهیه کباب کوبیده از آن بهتر است با گوشت گوساله مخلوط شود.

دنده ی گوسفند

یکی از بهترین قسمت های گوسفند برای کباب دنده است که گوشتش نازک، نرم، لطیف، پرچرب، ترد، و خوش طعم است. از این قسمت از گوشت گوسفند برای تهیه کباب شیشلیک و کباب دنده گوسفندی استفاده می شود که یکی از بهترین و پرطرفدارترین کباب ها در ایران هستند.

گوشت کباب

گوشت مغز ران و کعب ران

گوشت مغز ران و کعب ران یکی از بهترین و لذترین گوشت ها برای تهیه کباب حسینی است. این قسمت از گوشت گوسفند دارای گوشت لخم است و می توان از آن برای تهیه کباب حسینی که با سیخ چوبی طبخ می شود و با فلفل سبز و پیاز مزه دار می گردد، از آن استفاده نمود.

گوشت شانه گوسفند

شانه گوسفند یکی از بهترین قسمت ها برای تهیه کباب به خصوص کباب با مخلوط سبزیجات است. این قسمت در نیمه پایینی بدن گوسفند قرار دارد و به دلیل وجود استخوان از قیمت پایین تری نسبت بقیه قسمت ها برخودار می باشد.

گوشت سینه گوسفند

این قسمت از گوسفند که زیر شکم قرار دارد، برای تهیه کباب بسیار مناسب است. شما برای تهیه کباب سینه گوسفند می توانید سینه را از دنده ها جدا کنید و با انوع سبزیجات کباب نمایید.

گوشت سینه

بهترین قسمت گوشت گوساله برای کباب

گوشت گوسفند و گوساله از نظر ارزش تغذیه ای با یکدیگر برابری می کنند و میزان روی، آهن و ویتامین B12 در آنها یکسان است اما گوشت گوسفند بسیار چرب و گوشت گوساله کم چرب تر است و طبع سردی داشته و در مقایسه با گوشت گوسفند کلسترول پایین تری دارد بنابراین برای افرادی دچار چربی خون بالا مناسب تر هستند. در ادامه بهترین قسمت گوشت گوساله برای کباب را آورده ایم:

قسمت راسته گوساله دارای بافت نرم و خوش طعم و چرب است و برای کباب چنجه مناسب است.

قسمت فیله گوشت گوساله هم بدلیل صاف، چرب و نرم بودن گزینه خوبی برای کباب است.

دنده هم چرب و غضروفی بوده و برای کوبیده یا دنده کباب مناسب می باشد.

ترکیبی از قلوه گاه گوسفندی و گوشت کنار راسته گوساله برای کوبیده مناسب می باشد.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :