آموزش پختن حاوی گوشت یا نخوداب ملحم
طرز تهیه نخود آب ملحم,گوشتهای حاوی پتاسیم,گوشت حاوی چه موادی است,غذاهای حاوی گوشت چرخ کرده,آموزش پختن حاوی گوشت,آموزش پختن حاوی گوشت یا نخوداب ملحم,غذای محلی نخ

آکاایران:

نخوداب ملحم یا حاوی گوشت این غذا حاوی گوشت ونخود است که مزاج گرم و تر دارند و جزو غذاهای خونساز و سبک به شمار می آیند؛ یعنی به راحتی هضم شده و بدن، آنها را بدون زحمت مصرف می‌کند و از آن بقایا و یا مواد زائد اندکی می‌ماند.

 یعنی به راحتی هضم شده و بدن، آنها را بدون زحمت مصرف می‌کند و از  آن بقایا و یا مواد زائد اندکی می‌ماند. این غذا برای همه‌ افراد در فصل پاییز، برای بیماران رو به بهبود (دوران نقاهت) ، اطفال در سنین رشد و افراد پیر و نحیف به شرطی که منع مصرف گوشت و نخود نداشته باشند، مناسب است.برای آموزش طرز تهیه حاوی گوشت در ادامه مطلب با اکاایران همراه باشید.

مواد لازم برای نخوداب ملحم یا حاوی گوشت

  1. 180 گرم گوشت گردن گوسفند
  2. 1 پیمانه نخود خام
  3. 1عدد پیاز متوسط
  4. 2 عدد هل سبز درشت
  5. 2 عدد چوب دارچین لوله ای
  6. 1 عدد میخک
  7. 1 ق س زعفران دم کرده
  8. به میزان لازم نمک
 

 

طرز تهیه نخوداب ملحم یا حاوی گوشت

نخود را از شب قبل خیسانده و با یک عدد پیاز در قابلمه (ترجیحا دیگ سنگی ) خوب بپزید تا له شود، سپس نخود را بکوبید و آب آن را به وسیله صافی بگیرید.
آب نخود را داخل یک قابلمه مناسب بریزید. 180 گرم گوشت گردن گوسفند را به آب نخود اضافه کنید. هل ، میخک و دارچین و مقداری نمک را هم اضافه کرده و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید.
صبر کنید تا گوشت کاملا له شود. در انتها زعفران دم کرده را اضافه کنید. صبر کنید تا نخود آب جا بیفتد، سپس آن را در ظرف مورد نظزتان بریزید و سرو کنید.

نکات تکمیلی در مورد نخوداب ملحم

نخوداب ملحم جزو غذای محلی - سایر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 2 ساعت و 0 دقیقه میباشد .
نخوداب ملحم را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :