رولت گوشت یک
رولت گوشت,رولت گوشت چرخ کرده,رولت گوشت با خمیر,رولت گوشت چرخ کرده در فر,رولت گوشت و مرغ,رولت گوشت چرخ کرده,رولت گوشت در فر,رولت گوشت با قارچ,رولت گوشت فرانسوی,ک

 
مواد لازم رولت گوشت :گوشت چرخ کرده

یک کیلوگرم

100 گرم / 240 کالری

شیر

به مقدار کافی

100 گرم / 110 کالری

تخم مرغ

دو عدد

100 گرم / 147 کالری

پیاز

درشت یک عدد

100 گرم / 5 کالری

آرد سوخاری

به مقدار کافی

100 گرم / 35 کالری

نان تست

۴-۳ ورق

100 گرم / 265 کالری

روغن زیتون

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

زعفران

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

نمک و فلفل

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

۳ عدد

100 گرم / 147 کالری

روغن

قاشق سوپخوری یک

100 گرم / 0 کالری

مغز گردو

پنجاه گرم

100 گرم / 625 کالری

زرشک

به مقدار کافی

100 گرم / 50 کالری

خلال بادام

به مقدار کافی

100 گرم / 612 کالری

پسته

به مقدار کافی

100 گرم / 680 کالری

جعفری خرد شده

به مقدار کافی

100 گرم / 25 کالریدستور تهیه رولت گوشت :


*. ابتدا خمیر نان تست را درون کمی شیر ریخته تا نرم شود. سپس آن را آبکش کرده و خمیر حاصله را با گوشت,پیاز,تخم مرغ,نمک و فلفل مخلوط کرده و خوب ورز دهید. اگر مایه شل بود کمی آرد سوخاری به آن اضافه نمائید.سپس زعفران حل شده در آب نیز به مواد اضافه کرده و با هم مخلوط نمایید. در این مرحله برای تهیه خاگینه وسط رولت تخم مرغ های مربوط به این قسمت را شکسته و با هم مخلوط کنید.


*. کمی زعفران به آن بیافزایید.روغن را در یک ظرف مناسب ریخته و به مدت۳۰ ثانیه با قدرت۱۰۰درصد در مایکرویو قرار دهید.برای تهیه خاگینه ظرف نیازی به درب ندارد.سپس مخلوط را در ظرف ریخته و آن را به مدت۳دقیقه با قدرت۱۰۰درصد داخل مایکرویو قرار دهید.در این مرحله ظرف را بیرون آورده خاگینه را پشت و رو کنید و مجددا ۲ دقیقه دیگر داخل مایکرویو قرار دهید.


*. حالا یک کاغذ آلومینیومی را باز کرده و روی آن را آرد سوخاری بپاشید.گوشت را روی آن پهن کنید و خاگینه را وسط گوشت ریخته,روی آن گردو خرد شده, زرشک, خلال بادام و پسته و جعفری بریزید و با کمک کاغذ آلومینیوم گوشت را به صورت استوانه ای بپیچید و اطراف گوشت را خوب محکم کنید.بعد ظرف را چرب کرده رولت را داخل آن بگذارید (بدون کاغذ آلومینیومی) روی آن را کمی روغن زیتون بریزید و به مدت بیست دقیقه با درب داخل مایکرویو قرار دهید.این رولت را با سس میل کنید.


خواص پسته :


*. پسته را در جای خشک و خنک نگهداری نموده تا کرم نزند ، مغز پسته ضد عفونت های کبدی و جلوگیری از تهوع ، در استحکام استخوان ، خون و عضلات اهمیت فراوانی دارد ، در ساختمان هموگلوبین و گلبولهای قرمز خون نقش حساس به عهده دارد.

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :