خوراک گوشت گوساله با آبلیموی تازه
خوراک گوشت گوساله,خوراک گوشت گوساله خوشمزه,خوراک گوشت گوساله در فر,طرزتهیه خوراک گوشت گوساله,انواع خوراک گوشت گوساله,طرز پخت خوراک گوشت گوساله,کباب,غذاهای گوشتی

 
مواد لازم خوراک گوشت گوساله با آبلیموی تازه برای ۸ نفر:گوشت سردست گوساله جوان

۵/۱ کیلوگرم

100 گرم / 200 کالری

هویج متوسط

۲ تا ۳ عدد

100 گرم / 30 کالری

گوجه فرنگی متوسط

۳ تا ۴ عدد

100 گرم / 15 کالری

لیموترش

۳ تا ۴ عدد

100 گرم / 42 کالری

سیر

۳ تا ۴ پر

100 گرم / 120 کالری

نعناع و ترخان خرد کرده

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 43 کالری

کره

۱۰۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

پیاز ریز سفید

۵۰۰ گرم

100 گرم / 36 کالری

روغن مایع

۳ تا ۴ قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

آرد گندم

۱ قاشق سوپخوری

100 گرم / 360 کالری

نمک و فلفل

بقدر کافی

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه خوراک گوشت گوساله با آبلیموی تازه :


*. گوشت را در قطعات کوچک نازک ورقه می کنیم.روغن مایع را در ظرف مناسبی می ریزیم و روی آتش ملایم می گذاریم تا گرم شود.ورقه های گوشت را در روغن می اندازیم و حرارت را ملایم می کنیم.در ظرف را می بندیم تا آب گوشت کشیده شود.گوشت را بهم می زنیم تا کمی سرخ گردد.۱ لیوان آب را با سبزی های خرد شده.


*. سیر کوبیده در داخل گوشت می ریزیم.وقتی گوشت کمی پخت،هویج را پوست کنده،حلقه حلقه می بریم.پیاز را هم پوست کنده می شوییم.هویچ و پیاز خرد شده را داخل گوشت می ریزیم و در ظرف را می گذاریم تا گوشت و سبزیها پخته شود ولی له نشود.روی گوجه فرنگیها آبجوش می ریزیم و پوست آنها را گرفته،خرد می کنیم.


*. آرد را با کره کمی سرخ می نماییم و در اواخر طبخ داخل گوشت می ریزیم.کمی نمک و فلفل،و آب دو عدد از لیموها را گرفته،داخل گوشت می ریزیم.گوجه فرنگی های خرد شده را به آن اضافه می کنیم و بهم می زنیم.بعد از دو تا سه جوش خوراک را در ظرف می کشیم و ۱ عدد لیموترش را پوست کرده،به شکل حلقه های نازک می بریم و روی گوشت می چینیم.خواص هویج :


*. آب هویج همچنین دارای مقادیر زیادی ویتامین C است. یک لیوان آب هویج، 35 درصد ویتامین C مورد نیاز در روز را تامین می‏کند.ویتامین C دارای نقش‏های متعددی در بدن است، از جمله برای ساخت کلاژن ( نوعی پروتئین غیرمحلول) در غشاهای موکوسی، پوست، استخوان‏ها و دندان‏ها ضروری است. همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است.

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :