بیفتک فیله گوساله
بیفتک و استیک,بیفتک گوشت چرخ کرده,بیفتک گوساله,بیفتک با قارچ,بیفتک گوشت گوساله,اموزش بیفتک گوشت گوساله,طرز تهیه بیفتک گوشت گوساله,بیفتک گوشت گوساله خوشمزه,کباب,

 
مواد لازم بیفتک :گوشت فیله یا راسته پاک کرده

یک کیلوگرم

100 گرم / 320 کالری

کره یا روغن زیتون

۱۵۰ گرم

100 گرم / 0 کالری

نمک

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالریدستور تهیه بیفتک :


*. بهترین بیفتک معمولا از فیله گوساله تهیه می شود برای هر نفر از ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم گوشت فیله پاک کرده باید در نظر گرفت <br>گوشت را به طوری که هر قطعه ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم باشد قطعه میکنیم و مقطع گوشت را کمی می کوبیم به طوری که گوشت فرم منظم و گرد پیدا کند، ولی زیاد نازک نشود.


*. دو طرف گوشت را کمی فلفل می پاشیم و با روغن زیتون یا کره آب شده آغشته می کنیم تابه چدنی را می گذاریم کاملا داغ شود و قطعات گوشت را دانه دانه در تابه می اندازیم (نکته حساس در تهیه بیفتک آن است که نباید در آن واحد چند قطعه گوشت را در تابه انداخت و حداکثر ممکن است که وقتی یک طرف قطعه اول سرخ شد.


*. موقع برگردانیدن آن قطعه دوم را هم در تابه بیاندازیم در غیر اینصورت گوشت آب می اندازد و به صورت گوشت پخته در می آید). وقتی قطعات گوشت به این طریق آماده شد آنها را در دیس می چینیم و کمی نمک روی آن می پاشیم یک قطعه کوچک کره روی آن قرار می دهیم.خواص روغن زیتون :


*. تاریخ استفاده از روغن زیتون به هزاران سال پیش برمی گردد و هومر شاعر یونانی از این چربی به عنوان طلای مایع یاد می کند.محققان طی تحقیقی که روی 8 مرد دارای اضافه وزن انجام دادند و نتایج آن در مجله "نوتریشن" در سپتامبر 2003 نیز به چاپ رسید به اثرات شگفت انگیز این ماده غذایی برای کاهش وزن پی بردند.( در این بررسی تنها از روغن زیتون، به جای چربی های اشباع شده استفاده شد و هیچگونه تمرینات ورزشی همراه با آن صورت نگرفت).

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :