طرز تهیه پای مرغ با خمیر هزار لا
دستور تهیه پاته مرغ,تهیه پاته مرغ,روش تهیه پاته مرغ,پاته مرغ خوشمزه,پاته مرغ,مواد لازم پاته مرغ,طرز تهیه پاته مرغ,درست کردن پاته مرغ

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن پاته مرغ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور تهیه 

پاته مرغ,تهیه 

پاته مرغ,روش تهیه 

پاته مرغ

درست کردن پاته مرغ

مواد لازم پاته مرغ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ درشت پخته شده

1 عدد

100 گرم / 200 کالری

کره

100 گرم

100 گرم / 737 کالری

پیاز سرخ شده

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 164 کالری

قارچ خرد و سرخ شده

250 گرم

100 گرم / 27 کالری

فیله گوشت یا گوشت چرخ کرده

500 گرم

100 گرم / 200 کالری

کره

100 گرم

100 گرم / 737 کالری

تخم مرغ پخته

4 عدد

100 گرم / 147 کالری

جعفری خرد شده

2 قاشق

100 گرم / 25 کالری

آب گوشت

3/4 لیوان

100 گرم / 169 کالری

خمیر هزار لا

500 گرم

100 گرم / 449 کالری

آرد

به مقدار لازم

100 گرم / 360 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

سس خردل

به مقدار لازم

100 گرم / 182 کالری

 

طرز تهیه پاته مرغ :

*. فر را تا دمای 200 درجه سانتی گراد گرم کنید.یک تابه بردارید و قارچ و پیاز سرخ شده را همراه با جعفری خرد شده در آن خوب تفت دهید. کمی نمک و فلفل اضافه کنید.گوشت را به صورت مکعبی و یا به اندازه انگشت قطعه قطعه کنید.

*. کمی کره در یک تابه آب کنید و گوشت ها را در آن بریزید و آن را خوب تفت داده و سرخ کنید. کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید.یک قالب نسوز انتخاب کنید و آن را با کمی کره چرب کنید. روی میز و یا تخته آشپزی کمی آرد بپاشید.

*. خمیر هزار لا را روی آن پهن کنید و با وردنه صاف و به قطر 1 سانتی متر اندازه قالبتان ببرید. گوشتها را کف آن بریزید. در لایه بعدی قارچ و پیاز و جعفری را روی گوشتها بپاشید. تخم مرغ ها را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و روی سطح مواد قرار دهید و کمی فرو ببرید.

*. از خمیر هزار لا نوار هایی به پهنای 4 سانتی متر ببرید. نوارها را روی موادقالب و دور مواد در دیواره پهن کنید. مرغ ها را خرد کنید و روی لایه آخر قرار دهید. آب گوشت را از کناره های مرغ دور تا دور پای بریزید.

*. سپس دوباره از خمیر هزارلا روی آن قرار دهید و دور خمیر را با انگشتانتان فرو ببرید. کمی کره روی خمیر بمالید. با ته قاشق یا چنگال سوراخی وسط پای ایجاد کنید. خمیر پای را هم کمی چنگال چنگال کنید و سپس آن را به مدت 20 دقیقه در فر قرار دهید.

 

خواص خردل :

*. مصرف خردل می تواند برای جلوگیری از سوءهاضمه و نفخ هم مفید باشد. می توان گفت که مزایای سس خردل هم با کمی تخفیف، تقریبا شبیه خودش است به شرطی که از سُس های خردل رژیمی با کمترین میزان افزودنی استفاده کنید.

*. دانه های خردل سرشار از کلسیم، منگنز، اسیدهای چرب امگا 3 ، آهن ، روی، پروتئین و فیبر خوراکی هستند. به علاوه برای افرادی که بد اشتها هستند، دانه های خردل واقعا می توانند کمک کننده باشند. برای رفع بد اشتهایی توصیه می شود که مقداری دانه خردل سیاه را با شیر مخلوط کنید و 15 تا 20 دقیقه قبل از غذا آن را بنوشید.

 

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :