رولت مرغ - طرز تهیه رولت مرغ و سبزیجات پنیری
رولت پنیر و سبزیجات,رولت سبزیجات,رولت کالباس,رولت کالباس و سبزیجات,رولت گوشت,رولت مرغ,رولت مرغ و پنیر,رولت مرغ و سبزیجات,رولت مرغ و کالباس,طرز تهیه رولت مرغ

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن رولت مرغ و سبزیجات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

رولت پنیر و سبزیجات,رولت سبزیجات,رولت کالباس

رولت مرغ و سبزیجات

 

مواد لازم رولت مرغ و سبزیجات :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه مرغ

3 عدد

100 گرم / 200 کالری

کالباس گوشت

300 گرم

100 گرم / 300 کالری

پنیر پیتزا ورقه ای

6 عدد

100 گرم / 286 کالری

فلفل دلمه ای سبز یا زرد

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل دلمه ای قرمز

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

نمک و فلفل

مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

 

رولت پنیر و سبزیجات,رولت سبزیجات,رولت کالباس

رولت مرغ

 

طرز تهیه رولت مرغ و سبزیجات :

*. سینه های مرغ را بکوبید تا پهن شود ، کمی نمک و فلفل روی فیله های مرغ ها بپاشید و چند ورق کالباس روی ان قرار دهید سپس روی کالباس را با 2 ورقه پنیر بپوشانید.

 

رولت پنیر و سبزیجات,رولت سبزیجات,رولت کالباس

رولت کالباس

 

*. فلفل های دلمه ای را بصورت طولی برش بزنید سپس مقداری فلفل دلمه ای قرمز را در قسمت پایینی و روی پنیرها قرار دهید ، فلفل دلمه ای سبز را نیز روی فلفل های قرمز قرار دهید.

 

رولت پنیر و سبزیجات,رولت سبزیجات,رولت کالباس

رولت پنیر و سبزیجات

 

*. از قسمت پایینی که فلفل ها را قرار داده اید فیله مرغ را رول کنید ( لوله کنید ) و با خلال چوبی دو طرف مرغ را بهم متصل نمائید ، دو سر رولت ها را نیز با خلال چوب خوب ببندید.

 

رولت پنیر و سبزیجات,رولت سبزیجات,رولت کالباس

رولت مرغ و پنیر

 

*. کف سینی فر یا ظرف مورد نظرتان را کاغذ روغنی بیندازید یا با روغن چرب کنید سپس سینه های مرغ رول شده را روی ان بچینید ، روی رول های مرغ را با برس مقداری روغن زیتون یا مایع بزنید.

*. سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا رولت های مرغ بپزند ، پس از پخت رولت های مرغ را از فر خارج کنید و برش بزنید و بهمراه سس و سالاد دلخواه سرو کنید.

*. نکته ها : میتوانید از سبزیجات دیگری مانند قارچ ، زیتون ، هویج ، کرفس و … نیز استفاده کنید ، استفاده از کالباس نیز سلیقه ای میباشد.

 

خواص فلفل دلمه ای :

مواد معدنی و عناصر مغذی اش

*. فلفل دلمه ای حاوی میزان زیادی املاح و مواد معدنی است: این سبزی حاوی آهن، مس، کلسیم، پتاسیم، فسفر، منیزیم و زینک می باشد. گوشت و پوست فلفل دلمه ای حاوی میزان بالای ترکیبات آنتی اکسیدانی است: یعنی کاروتنوئیدها و فلاوونوئیدها. فلفل دلمه ای قرمز نیز به نوبه خود منبع فوق العاده بتاکاروتن و کریپتوگزانتین می باشد که این دو ترکیب پیش ساز ویتامین A محسوب می شوند.لیکوپن یکی دیگر از ترکیبات آنتی اکسیدانی فلفل دلمه ای است که برای بدن بسیار مفید است. علاوه بر این ها باید بدانید که فلفل دلمه ای سرشار از فیبرهای غذایی است. فیبرهای غذایی در معده حجیم شده و بخش زیادی از آن را اشغال می کنند برای همین هم سیری زودهنگام و البته طولانی مدتی ایجاد می کنند. به همین دلیل هم میل به پرخوری کاهش پیدا می کند. از این گذشته فیبرها باعث عبور راحت مدفوع از روده ها شده و با مشکل یبوست مقابله می کنند.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :