رولت مرغ - طرز تهیه رولت مرغ و قارچ پنیری
رولت مرغ با قارچ و پنیر,رولت مرغ با اسفناج و قارچ,رولت مرغ و قارچ پنیری,طرز تهیه رولت مرغ و قارچ پنیری,رولت مرغ با قارچ بدون فر,رولت مرغ با قارچ,طرز تهیه رولت م

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن رولت مرغ و قارچ پنیری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

رولت مرغ - طرز تهیه رولت مرغ و قارچ پنیری

رولت مرغ ساده

 

مواد لازم رولت مرغ و قارچ پنیری :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه مرغ کامل

2 عدد

100 گرم / 200 کالری

قارچ خرد شده

1 لیوان

100 گرم / 27 کالری

فلفل دلمه ای

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

پیاز

2 عدد

100 گرم / 5 کالری

سیر

3 حبه

100 گرم / 120 کالری

پنیر پیتزا

رنده شده مقدار لازم

100 گرم / 330 کالری

نمک و فلفل

مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه رولت مرغ و قارچ پنیری :

*.  هر سینه مرغ را از طول به 3 قسمت برش بزنید و هر قسمت را کمی بکوبید تا نرم و پهن شود ( 2 سینه کامل میشود 6 سینه نازک ) داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و پس از اینکه داغ شد.

*. پیازهای خرد شده و سیرهای رنده شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم و طلایی شوند سپس قارچ و فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا مواد نرم شده و آب اضافی غذا کشیده شود ، پس از پخت کناری قرار دهید تاسرد شود.

 

آشپزی : رولت قارچ و مرغ

 

 

آموزش رولت مرغ و قارچ پنیری

 

*. روی سطح کار را کمی مرطوب کنید سپس سینه های مرغ را روی سطح کار قرار دهید و روی آنها نمک و فلفل بپاشید.مقداری از مخلوط قارچی که سرد شده است روی سینه مرغ قرار دهید.

*. روی آن مقداری پنیر پیتزا بپاشید سپس سینه مرغ را رول کنید و با خلال چوبی در جای خود محکم نمایید ، به همین صورت تمام رول های مرغ را آماده کنید و بپیچید.

 

رولت مرغ - طرز تهیه رولت مرغ و قارچ پنیری

 

 

*. داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود سپس رول های مرغ را داخل روغن داغ قرار دهید تا برشته و طلایی شوند ، پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید.

*. تا طرف دیگر نیز برشته و طلایی شود ( نیازی نیست روغن زیاد بریزید ).پس از اینکه رول ها سرخ شدند داخا ظرف بریزید و با سس و سالاد دلخواه رولت های مرغ را سرو کنید.

 

آشپزی : رولت قارچ و مرغ

 

خواص قارچ :

*. قارچ و پروتئین ـ قارچ های خوراکی و مخصوصاً قارچ تازه حاوی مقادیر فراوان پروتئین مورد نیاز بدن است که از این نظر میزان پروتئین آن حدود 2 برابر پروتئین اغلب سبزیجات و سایر حبوبات می باشد. پروتئین قارچ از لحاظ اسیدهای آمینه که همانا جزء اصلی پروتئین را تشکیل می دهد جزو غنی ترین پروتئین ها محسوب می شوند و از لحاظ ارزش غذایی در حد فاصل پروتئین گوشت و پرتئین گیاهی قرار دارد. از طرفی پروتئین قارچ به دلیل داشتن مقادیر فراوان آب و رطوبت نسبت به سبزیجات و حبوبات بسیار مطبوع و قابل هضم است. به طوری که ـ 70 درصد قابلیت هضم پذیری دارد. به طور کلی ارزش بالای پروتئین قارچ و قابلیت هضم پذیری بالای آن باعث شده که مصرف آن برای سالمندان و سالخوردگان بسیار توصیه گردد.

منبع : ایران کوک

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :