.
.
.
آموزش آشپزی غذا باگوشت

طرز نهیه کباب برزیلی آکا

پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش آموزش آشپزی آکا و طرز تهیه هزاران غذا و آشپزی آسان قسمت کباب ، غذاهای گوشتی ، انواع کباب ایرانی- طرز نهیه کباب برزیلی آکا
سرزمین زیبا و حاصلخیز برزیل سرشار از انواع مواد غذایی آشنا و عجیب و غریب است. اما جالب است بدانید که کباب در برزیل یک فرهنگ غذایی وارداتی است. به خاطر داشته باشید که ترکیب اعجاب‌انگیز گوشت‌های بی‌نظیر اروگوئه و آرژانتینی با طعم‌دهنده‌های شرقی،‌ مزه‌ای را به شما می‌دهد که در هیچ جای دنیا مشابه آن را نمی‌یابید.مجله آشپزی ایده آل: سرزمین زیبا و حاصلخیز برزیل سرشار از انواع مواد غذایی آشنا و عجیب و غریب است. اما جالب است بدانید که کباب در برزیل یک فرهنگ غذایی وارداتی است. مهاجران لبنانی که سال‌ها قبل آمریکای جنوبی را برای سکونت برگزیدند، خوراک‌های لذیذ و متنوع‌شان را با خود به آنجا بردند و چون با استقبال روبه‌رو شد بعضی از این غذاها را به آشپزی برزیل هدیه کردند. اما به خاطر داشته باشید که ترکیب اعجاب‌انگیز گوشت‌های بی‌نظیر اروگوئه و آرژانتینی با طعم‌دهنده‌های شرقی،‌ مزه‌ای را به شما می‌دهد که در هیچ جای دنیا مشابه آن را نمی‌یابید.

کباب برزیلى کباب برزیلى,روش تهیه,انواع کباب

طرز نهیه کباب برزیلی آکا

کباب برزیلى کباب برزیلى,روش تهیه,انواع کباب,گریلمواد لازم برای 4 نفر:
  •  فیله گوساله: 800 گرم، خرد کرده
  •  روغن مایع: یک‌چهارم پیمانه
  •  سیر: 4 حبه، ساطوری شده
  •  سماق قرمز: 2 قاشق غذاخوری
  •  فلفل سیاه: یک قاشق چای‌خوری
  •  فلفل قرمز: نصف قاشق ‌چای‌خوری
  •  نمک: به میزان لازم

روش تهیه:

1- سیر، روغن و ادویه‌جات را با هم مخلوط کنید. ترکیب نهایی باید خمیری قرمزرنگ باشد. تکه‌های گوشت را حداقل 2 ساعت در این مایه بخوابانید تا طعم بگیرد.

2- تکه‌های فیله را به سیخ کشیده و روی منقل کباب کنید. توجه داشته باشید که گوشت باید خیلی نرم باشد تا زود بپزد و سماق روی آن نسوزد.

نکات:

1- یکی از بهترین نرم‌کننده‌های طبیعی، انجیر کال است که در گیلان استفاده می‌شود. بسیاری از گیلک‌ها انجیر کال را در فریزر نگه می‌دارند و در طول سال آن را مانند کیوی به گوشت اضافه می‌کنند.

2- برای قرمزتر شدن کباب، می‌توانید کمی پاپریکا به مایه اضافه کنید. البته پاپریکای ایرانی بیشتر از آنکه به کباب رنگ دهد آن را خشک می‌کند. اگر یک بسته کوچک پاپریکای خارجی تهیه کنید، تا مدت‌ها برایتان قابل استفاده است.


برچسب ها:
روش تهیه
.
انواع کباب
.
گریل
.
گردآوری آشپزی آکا
.
.
.

مروری بر گذشته

.
.
.
.