ران گوسفند تنوری با سبزیجات معطر
آموزش ران گوسفند تنوری,دستور تهیه ران گوسفند تنوری,تهیه ران گوسفند تنوری,روش تهیه ران گوسفند تنوری,ران گوسفند تنوری خوشمزه,ران گوسفند تنوری
 
در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ران گوسفند تنوری با سبزیجات معطر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
 

آموزش 

ران گوسفند تنوری,دستور تهیه 

ران گوسفند تنوری,تهیه 

ران گوسفند تنوری

آموزش ران گوسفند تنوری

مواد لازم ران گوسفند تنوری با سبزیجات معطر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

ران گوسفند

5/1 کیلو گرم

100 گرم / 210 کالری

سیر درسته

8 حبه

100 گرم / 120 کالری

برگ بو درسته

2 عدد

نامشخص

برگ رزماری

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

برگ آویشن

2 عدد

100 گرم / کالری

روغن زیتون

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

آب

1 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ران گوسفند تنوری با سبزیجات معطر :

*. چربی های اضافه دور ران را گرفته آن را بشوئید و با یک دستمال خشک کنید . با استفاده از یک چاقوی نوک تیز سوراخهایی روی ران ایجاد کنید . داخل سوراخها را حبه های سیرو برگهای سبزیجات قرار دهید.

*.  ( اگر می خواهید از سبزیحات خشک استفاده کنید ان را روی گوشت بپاشید ) سپس بوسیله قلم مو ران را به روغن زیتون آغشته کنید . فر را روی حرارت 375 درجه فارنهایت گرم کنید . ران گوسفند را در سینی فر گذاشته و به مدت سی و پنج دقیقه در فر بگذارید.

*. بعد آب را روی ران ریخته به مدت بیست الی بیستو پنج دقیقه دیگر در فر بگذارید تا گوشت کاملاً بپزد و به روغن بیفتد . درآخر نمک و فلفل را اضافه کنید . سپس ران را از سینی به ظرف دیگری انتقال داده و برش دهید . برای تزئین از سبزیجات استفاده کنید.

خواص رزماری :

*. اهی اوقات افراد برای دور کردن استرس از خود نیاز دارند بوی مطبوعی را استشمام کنند. روغن رزماری اغلب در رایحه درمانی استفاده می شود و در پاکسازی ذهن و آرام ساختن آن موثر است.

*. بررسی انجام شده روی 20 فرد بزرگسال نشان داد استشمام بوی روغن رزماری می تواند فعالیت های امواج مغز را افزایش دهد، احساس گیجی را کاهش داده و حتی حس و حال فرد را بهبود بخشد.

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :