میتلف با سس گوجه فرنگی
میتلف با سس گوجه فرنگی,طرز تهیه میتلف با سس گوجه فرنگی,روش تهیه میتلف با سس گوجه فرنگی,طرز پخت میتلف با سس گوجه فرنگی,آموزش پخت میتلف با سس گوجه فرنگی,کباب,غذاه

 
مواد لازم میتلف با سس گوجه فرنگی :گوشت بدون چربی دو بار چرخ شده

750 گرم

100 گرم / 200 کالری

کرفس خرد شده ریز

2 پیمانه

100 گرم / 13 کالری

آرد سوخاری

سه چهارم پیمانه

100 گرم / 35 کالری

شیر پاستوریزه

5/1 پیمانه

100 گرم / 60 کالری

تخم مرغ

1 عدد

100 گرم / 147 کالری

پیاز سرخ شده ریز

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 36 کالری

سبزی های معطر (نعناع، ترخون، مرزه)

1 پیمانه

نامشخص

رب گوجه فرنگی

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

زعفران

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 310 کالری

دارچین

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 261 کالری

نمک و فلفل

به میزان دل خواه

100 گرم / 0 کالری

روغن مایع

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه میتلف با سس گوجه فرنگی :


*. ابتدا آرد سوخاری را در شیر سرد حل کرده و کنار می گذاریم.سپس گوشت چرخ شده را همراه با نمک، فلفل، دارچین، زعفران، پیاز داغ، سبزی های معطر و تخم مرغ خام خوب مخلوط می کنیم.کرفس خرد شده ی ریز را با 2 قاشق غذاخوری روغن مایع کمی تفت می دهیم و به مواد گوشتی اضافه می کنیم.


*. مخلوط شیر و آرد سوخاری را نیز اضافه می کنیم و خوب ورز می دهیم.سپس در ته قالب مکعب مستطیل به ابعاد 10× 30 سانتی متر، کاغذ روغنی می اندازیم و مایه ی متیلف را به صورت یک جا در قالب ریخته و با دست مرطوب فشار می دهیم تا به طور کامل فشرده و بدون منفذ شود.بعد سطح آن را صاف کرده و رب گوجه فرنگی را، با 2 قاشق غذاخوری روغن مایع باقی مانده مخلوط نموده و روی سطح گوشت می مالیم.


*. درب ظرف را با کاغذ آلومینیوم می بندیم و به مدت 5/1 ساعت در طبقه ی دوم فر با حرارت 350 درجه ی فارنهایت یا 175درجه ی سانتی گراد، می پزیم.باید توجه کنیم که فر را از یک ربع قبل روشن کرده و پس از پخته شدن، سس گوجه فرنگی را در ظرف مناسبی ریخته و متیلف را در دیس برمی گردانیم.آن گاه با کارد تیز آن را برش داده و از سس باقی مانده، بر روی متیلف می ریزیم و اطراف آن را با هویج پخته شده، سیب زمینی سرخ شده یا هر نوع سبزیجات فصل پخته شده تزیین می کنیم.

 


خواص دارچین :


*. اثرهای مضر مصرف زیاد دارچین، عبارت است از، التهاب یا ورم کردن پوست، زخم ها و ترک های گوشه دهان و سوزش معده. دارچین، از لخته شدن خون جلوگیری می کند اما زیادی آن در خون باعث بروز مشکل های خونی و گردش خون می شود به ویژه اگر با داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود مصرف شود مشکل را ۲ برابر می کند.

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :