کیک سوشی – فینگر فود
طرز تهیه سوشی,سوشی میگو,طرز تهیه کیک سوشی,پیش غذا,فینگر فود,اپتایزر,اشتها آور,عصرانه,فینگر فود برای مهمانی,فینگر فود آسیایی,فینگر فود ژاپنی

طرز تهیه سوشی,سوشی میگو,طرز تهیه کیک سوشی

کیک سوشی – فینگر فود

مواد لازم برای کیک سوشی

سرکه برنج

نصف فنجان

نمک

1 ق غ

شکر

2 ق غ

آب

3 و سه چهارم فنجان

برنج

3 فنجان

ماینز

2 ق غ

پیازچه  ریز خرد شده

2 ق چ

پودر واسابی

2 ق چ مخلوط با 2 ق غ آب

آب لیمو ترش تازه

1 ق چ

نمک و فلفل تازه پودر شده

به میزان لازم

میگوی بزرگ پخته شده و پوست گرفته خرد شده

240 گرم +  نعدادی برای تزئین     

جلبک دریایی نوری

3 ورق

ترشی زنجبیل خلالی خرد شده

2 ق غ + مقداری برای تزئین

دانه کنجد تست شده

1 ق چ

جوانه تربچه

برای تزئین

مایونز

برای تزئین

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک سوشی – فینگر فود آشنا میکنیم .      

سرکه ، نمک و شکر را مخلوط کرده کناری بگذارید . آب و برنج را در قابلمه ریخته روی حرارت زیاد به جش بیاورید و شعله را کم کرده در قابلمه را بگذارید و 15 دقیقه برنج را بجوشانید تا نرم شده و تمام آب قابلمه را جذب کند .

برنج را به کاسه ای بزرگ منتقل کرده و مخلوط سرکه را رویش ریخته هم بزنید و بگذارید کاملا خنک شود . هر از گاهی به آرامی برنج را هم بزنید که دانه های برنج به هم نچسبند .

در کاسه ای دیگر مایونز ، پیازچه ، واسابی و آب لیمو را مخلوط کرده به اندازه ی دلخواه نمک و فلفل اضافه کنید و 10 دقیقه بگذارید استراحت کند سپس میگو و  1 ق غ ترشی زنجبیل را اضافه کرده مخلوط نمایید .

با انبر ورقه های نوری را روی حرارت حدود 30 – 60 ثانیه حرکت دهید تا تست شود و کمی تغییر رنگ دهد  مراقب باشید نسوزند چون تغییر رنگشان زیاد مشهود نیست .

طرف براق ورقه های نوری را روی سطح کار گذاشته و رویش را با 2و نیم فنجان برنج بپوشانید و رویش را با پلاستیک پوشانده و با کمی فشار صافشان کنید ( بدون استفاده از وردنه ) پلاستیک را برداشته و با قلم مو مخلوط واسابی روی برنج بکشید . مخلوط خرچنگ را روی برنج بگذارید و رویش 1 ق غ زنجبیل بپاشید و با 1 فنجان برنج رویش را پر کرده بقیهی ورقه های نوری را رویش گذاشته و با 2 و نیم فنجان رویش را پر کنید و با وردنه رویش را صاف کنید و با کمی فشار مواد را به هم بچسبانید و با یک چاقوی تیز و خیس لبه های کیک را برش بزنید تا مرتب شود و به ظرف مناسب منتقل کنید و رویش را با پلاستیک پوشانده حداقل 2 ساعت تا یک شب در یخچال بگذارید بماند .

برای پذیرایی کیک را به صورت 3 مستطیل بلند با اندازه ی مساوی برش بزنید و با ترشی زنجبیل و جوانه تربچه و میگو و کنجد تزئین نموده به همره مایونز و واسابی به صورت برش های لقمه ای سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :