پلو هندی، پلو گوشت هندی
پلو هندی,بریانی پلو هندی,پلو مخلوط هندی,پلو سبزیجات هندی,پلو هندی تند,نخود پلو هندی,طرز پخت پلو هندی,طرز تهیه پلو هندی,پلو دال هندی,ادویه پلو هندی,میگو پلو هندی

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه پلو گوشت هندی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 پلو گوشت هندی ازجمله پلوهای مخلوط خوشمزه کشور هندوستان است که طعم بسیار خوبی دارد مخصوصا اینکه با ادویه کاری طعم دار می شود. در این مطلب آکاایران طرز تهیه پلو هندی را آموزش داده است. با ما همراه شوید.

پلو هندی,پلو هندی تند,طرز تهیه پلو هندی

طرز تهیه پلو هندی

مواد لازم برای آشپزی آکا:

روغن مایع = ١ ق س
زنجبیل رنده شده = ١ ق چ
پودر کاری = ١ ق چ
پودر زیره = ٢/١ ق چ
زیره پلویی = ۴/١ ق چ
پودر گشنیز = ١ ق چ (تخم گشنیز آسیاب شد)
هل = ٢ عدد
برنج شسته شده = ٣ فنجان
گوشته پخته = ٢ فنجان
کشمش پلویی = ۴۵ گرم
خلال بادام بو داده = ٣/١ فنجان
گشنیز خرد شده = ٢ ق س
آب = ٢/١ و ١ فنجان

طرز تهیه:

گوشتها را شبیه گوشت قیمه خرد می کنیم و با پیاز فراوان می پزیم. روغن را در قابلمه ریخته و داغ می کنیم زنجبیل و تمامی ادویه ها (زیره، پودر زیره، پودر گشنیز، پودر کاری، زیره پلویی و هل) را درون روغن ریخته و حدود یک دقیقه تفت می دهیم.، حال برنج شسته شده را درون قابلمه ریخته و یک الی دو دقیقه تفت می دهیم بعد یک و یک دوم فنجان آب روی برنج ریخته وقتی آب به جوش آمد شعله را کم می کنیم، درب قابلمه را گذاشته و صبر می کنیم تا برنج بپزد. وقتی برنج پخت ظرف را از روی حرارت برداشته ١۵ دقیقه به کناری می گذاریم تا کمی خنک شود. وقتی برنج کمی خنک شد قابلمه را دوباره روی شعله کم گاز گذاشته گوشت های پخته شده، خلال بادام و کشمش های پلویی را به برنج اضافه می کنیم همه مواد را با هم مخلوط می کنیم و کمی زمان می دهیم تا همه مواد کاملاً گرم شود. در زمان سرو گشنیز خرد شده را نیز به برنج اضافه می کنیم.

امیدواریم با تهیه این پلوی هندی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: آشپزی آکا

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :