خوراکی های مفید برای کودکان باهوش
خوراکی های مفید برای کودکان باهوش
آکاایران: خوراکی های مفید برای کودکان باهوش

خوراکی های مفید برای کودکان باهوش

آکاایران: خوراکی های مفید برای کودکان باهوش

خوراکی های مفید برای کودکان باهوش

اختصاصیآکا ایران:  

مصرف مواد غذایی سالم و با خاصیت به عملکرد بهتر مغز  ،قدرت تمرکز و  حافظه کودک شما کمک می کند . مغز انسان مواد مغذی را جذب می کند که این مواد مغذی از خوردن غذاهای باخاصیت فراهم می شود. در اینجا مواد غذایی که باعث افزایش قدرت مغز کودکان می شود را بیان می کنیم ...

 

1- غلات سبوس دار

غلات سبوس دارد منبع انرژی است و مغز به آن نیاز دارد. این غلات ویتامین بی دارد و برای سیستم عصبی مفید است.

 

2- ماست و شیر

لبنیات منبع خوبی از ویتامین بی است که برای رشد بافت های مغزی و عصبی مفید است و همچنینی سرشاز از ویتامین دی است که بدن کودکان به آن نیاز دارد. شیر و ماست کم چرب منبع غنی پروتئین و کربوهیدرات برای مغز است. پنیرهای کم چرب مقدار زیادی کلسیم دارد که برای کودکان مفید است.

 

3- تخم مرغ

تخم مرغ منبعی غنی از پروتئین است و زرده آن حاوی کولین است که ماده ی مغذی ای برای رشد حافظه است.

 

4- لوبیا

لوبیا برای مغز کودک مناسب است و سرشار از پروتئین  ،فیبر  ،ویتامین ، مواد معدنی و کربوهیدرات است . لوبیا قرمز و چیتی مقدار بیشتری اسیدهای چرب امگا 3 دارد و برای رشد و عملکرد بهتر مغز مناسب است.

 

5- گوشت قرمز

گوشت قرمز آهن زیادی دارد و به حفظ انرژی و تمرکز کمک می کند. گوشت قرمز منبعی زیادی از زینک است که به نگهداری خاطرات کمک می کند. اگر کودکتان علاقه ای به گوشت ندارد، لوبیا و سویا را جایگزین کنید، لوبیا سرشار از آهن است که برای جذب آن ویتامین ث نیاز است. لوبیا اگر همراه سبزیجات و میوه ها که ویتامین ث دارد خورده شود آهن بدن را تامین می کند.

 

6- سبزیجات

سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی، کدو تنبل، هویج و اسفناج منبع خوبی از آنتی اکسیدان است که سلول های مغزی را سالم نگه می دارد. این سبزیجات را در تغذیه کودکان جای دهید.

 

7- توت

توت ها حاوی ویتامین ث و آنتی اکسیدان هستند و برای حافظه مفید است. دانه های درون توت چربی امگا 3 دارد و به عملکرد بهتر مغز کمک می کند.

 

8- ماهی سالمون

ماهی های چرب منبعی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند که برای عملکرد بهتر مغز مفید هستند. مصرف این اسیدهای چرب به بهبود مهارت های ذهنی کودک کمک می کند.

 

9- کره بادام زمینی

این خوراکی مورد علاقه کودکان است و حاوی ویتامین ای هست که برای مغز مفید  است. کره بادام زمینی حاوی تیامین و گلوکز است که برای مغز مفید است وانرژی کودک را تامین می کند.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :