آموزش کیک عروسکی برای تولد فرزندان دلبندتان، طرز تهیه کیک تولد
طرز تهیه کیک تولد,آموزش کیک عروسکی برای تولد فرزندان دلبندتان,طرز تهیه کیک تولد باربی,طرز تهیه کیک تولد با تزیین ژله,طرز تهیه کیک تولد,آکاایران,طرز تهیه کیک تول

 کیک تولد جزو مهمترین چیزها در جشن تولد است، همیشه افراد دوست دارند تا کیک تولد متفاوتی داشته باشند. این موضوع زمانی که جشن تولد ک.دکان باشد اهمیت بیشتری پیدا می کند، در این بخش از سایت آکاایران قصد داریم تا طرز تهیه کیک تولد را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.


می توانید برای راحتی بیشتر، روز قبل از سرو، کیک را آماده نمایید و در ظرف دربسته ای در یخچال نگه دارید. چند ساعت پیش از سرو، آن را با خامه تزئین نمایید و تا زمان پذیرایی، در یخچال بگذارید.

  

کیک تولد,کیک عروسکی,akairan
طرز تهیه کیک تولد
 

مواد لازم:

کره                                    200 گرم

شکر                                  یک و نیم فنجان

تخم مرغ                            4 عدد

وانیل                                 2 قاشق چای خوری

آرد                                     دو و نیم فنجان

شیر                                  1 فنجان

مواد لازم برای تزئین:

خامه                                300 میلی لیتر

شکر                                1 قاشق غذا خوری

وانیل                                نصف قاشق چای خوری

روش تهیه:

* قالبی که برای پخت این کیک در نظر گرفته ایم به شکل گلدانی به قطر دهانه 19 سانتیمتر و قطر قاعده 5 سانتیمتر و طول 14.5 سانتیمتر می باشد.

* دمای فر را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

* سطح داخلی قالب را با مقدار زیادی کره کاملاً بپوشانید و داخل آن یک قاشق غذاخوری آرد بریزید. قالب را کاملاً تکان دهید تا همه سطح آن از آرد پوشیده شود. بعد آرد اضافی را بیرون بریزید.

* با یک همزن برقی حدود 2 دقیقه کره را بزنید تا رنگ آن روشن تر شود و به صورت کرم دربیاید. سپس شکر را به تدریج به آن اضافه نمایید.

 * به این ترتیب که هر بار، یک سوم شکر را اضافه نموده و آن را با همزن برقی کاملاً به هم بزنید.

 * تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بعد از اضافه نمودن هر کدام از آن ها، مواد را حدود یک دقیقه به هم بزنید.

* وانیل را بیفزایید و بعد از افزودن آن، مواد را همچنان به هم بزنید.

* آرد را الک نمایید و نیمی از آن را همراه با نیمی از شیر به ترکیب کره اضافه کنید. بعد از اینکه مواد را کاملاً به هم زدید، باقیمانده آرد و شیر را بیفزایید و دوباره مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید. (دقت کنید برای تهیه یک کیک خوشمزه و یکدست، لازم است مواد را کاملاً بعد از هر مرحله، خیلی خوب به هم بزنید).  

* خمیر کیک را داخل قالب بریزید. برای جلوگیری از بیرون ریختن خمیر، بهتر است قالب را داخل سینی فر قرار دهید. خمیر کیک را حدود 45 الی 50 دقیقه در فر بگذارید.

* زمان پخت وقتی کامل می شود که اگر یک چاقو را در کیک فرو ببرید و بیرون بکشید، محتویات کیک به آن نچسبد.

* قالب را از فر بیرون بیاورید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا کیک داخل آن سرد شود. سپس به کمک یک چنگال، لبه های کیک را از قالب جدا نموده و آن را خارج کنید.

* صبر کنید کیک کاملاً سرد شود. بعد با استفاده از چاقوی دندانه دار، سطح کیک را مرتب و صاف کنید.

* حالا کیک را برگردانید. طوری که قاعده بزرگ تر پایین و قاعده کوچک تر، در بالا قرار بگیرد.

* در مرکز قاعده کوچک کیک، با قاشق سوراخی ایجاد کنید و پاهای عروسک را داخل آن بگذارید. طوری که بدنه و سر آن کاملاً راست، بالای کیک قرار بگیرد.

* برای تزئین دامن عروسک، خامه و شکر و وانیل را خیلی خوب به هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند.

*  قالب ستاره را روی دهانه کیسه مخصوص خامه، بگذارید. سه چهارم خامه را داخل کیسه بریزید. بهتر است ابتدا دهانه کیسه را روی یک کاسه نگه دارید و آن را فشار دهید تا اینکه خامه به صورت یک دست از آن بیرون بیاید. ستاره های خامه ای را روی دامن عروسک بچینید. میان هر ردیف از آن ها، یک ردیف جای خالی نگه دارید.

* مقداری رنگ خوراکی قرمز را به باقیمانده خامه اضافه نمایید و به هم بزنید تا صورتی رنگ شود.  این بار ستاره های خامه ای صورتی را در فاصله خالی میان ستاره های سفید، بچینید. 

* توجه داشته باشید که زمان پخت به اندازه کیک بستگی دارد. اگر قالبی که برای کیک استفاده می کنید، کوچک تر از قالب ذکر شده است، زمان پخت کمتر و اگر قالب بزرگ تر باشد، زمان پخت نیز بیشتر است. در ضمن کیک هایی که در قالب های مخروطی شکل پخته می شوند، ممکن است سطح بالایی آن ها صاف و یکدست نباشد که در این صورت می توانید با چاقوی دندانه دار، آن را صاف و مرتب کنید.

می توانید برای راحتی بیشتر، روز قبل از سرو، کیک را آماده نمایید و در ظرف دربسته ای در یخچال نگه دارید. چند ساعت پیش از سرو، آن را با خامه تزئین نمایید و تا زمان پذیرایی، در یخچال بگذارید.

تولدت مبارک کوچولوی دوست داشتنی!

ترجمه: زهرا امیری

 تبیان

منبع: kidspot

طرز تهیه کیک عروسکی برای تولد فرزند دلبندتان

طرز تهیه کیک عروسکی برای تولد فرزند دلبندتان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
طرز تهیه کیک عروسکی برای تولد فرزند دلبندتان -آکا
صفحه 1 از 1
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :