پوره سیب زمینی و گوشت چرخ کرده با مایکروفر
طرز تهیه پوره سیب زمینی و گوشت چرخ کرده با مایکروفر : ابتدا پیاز را خرد کرده و روغن به ان اضافه نمایید و مدت 3 دقیقه داخل مایکروفر با قدرت 100% قرار دهید . سپس

 پوره سیب زمینی و گوشت چرخ کرده با مایکروفر    


مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکاگوشت چرخ کرده  450 گرم
سیب زمینی  0 گرم
تخم مرغ  1 عدد
پنیر پیتزا  150 گرم
پیاز  1 عدد
آرد سفید  15 گرم
رب گوجه فرنگی  15 گرم
آب  0.09 لیتر
شیر هموژنیزه  0.15 لیتر
کره  150 گرم
روغن  15 گرم
فلفل  قدری
نمک  قدری

طرز طبخ :

ابتدا پیاز را خرد کرده و روغن به ان اضافه نمایید و مدت 3 دقیقه داخل مایکروفر با قدرت 100% قرار دهید . سپس گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کنید و مدت 2 دقیقه دیگر داخل مایکروفر بگذارید و در این مدت یکبار مخلوط گوشت و پیاز را هم بزنید. حالا آرد ، نمک و فلفل و رب گوجه فرنگی را که در آب حل کرده اید به ان اضافه کنید و درب آن را گذاشته و مدت 10-8 دقیقه داخل مایکروفر با قدرت 100% قرار دهید و در این فاصله آن را 2 بار هم بزنید .
سیب زمینی ها را پوست کنده و به ابعاد ریز خرد کنید و داخل یک ظرف پیرکس جداگانه بریزید و حدود 100 میلی لیتر از شیر را روی آن بریزید و روی آن را با پوشش پلاستیکی بپوشانید و روی پوشش را سوراخ کنید و مدت 17-15 دقیقه داخل مایکروفر با قدرت 100% قرار دهید. پس از این مدت ظرف را از مایکروفر بیرون آورده و برای مدت 5 دقیقه روی آن را بر ندارید ، سپس سیب زمینی ها را نرم کرده و با تخم مرغ ، شیر باقی مانده و کره مخلوط نموده روی گوشت پهن کنید و روی آن پنیر پیتزا بپاشید و مدت 4-3 دقیقه داخل مایکروفر با قدرت 100% قرار دهید تا پنیر آب شود.

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :