سالاد سزار

درست کردن سالاد میگو و آووکادو

 

سالاد 15 دقیقه ای میگو و آووکادو

 

مواد لازم سالاد میگو و آووکادو :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
میگوی سایز متوسط 180 گرم 100 گرم / 100 کالری
گوجه فرنگی متوسط 1 عدد 100 گرم / 15 کالری
پیازچه ریز شده 3 عدد 100 گرم / 3 کالری
سیر بزرگ له شده 1عدد 100 گرم / 120 کالری
آبلیموی تازه 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 9 کالری
سرکه بالزامیک 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 22 کالری
آووکادوی 1 عدد قطعه های 13 سانتی 100 گرم / 60 کالری
گشنیز خرد شده 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 20 کالری
نعنای تازه خرد 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 34 کالری
دانه کدو تنبل 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 600 کالری
نمک و فلفل برای مزه دار کردن 100 گرم / 0 کالری
فلفل دلمه ایی قرمز که باریک خرد شده باشد 100 گرم / 15 کالری
روغن زیتون مقداری 100 گرم / 0 کالری
کاهوی کوچک 1 عدد 100 گرم / 17 کالری
  طرز تهیه سالاد میگو و آووکادو : *. بگذارید یخ میگوها کاملاً باز شود( اگر آنها را پخته و آماده خریده اید) و سپس با دستمال کاغذی حوله ای خشک کنید.همه مواد به جز کاهو را با میگو در کاسه ای بزرگ مخلوط کنید. برای طعمی مطلوب تر مواد را در همین حالت به مدت 15 دقیقه یا بیشتر در یخچال بگذارید. البته بدون این کار نیز طعم خوبی خواهد داشت. سپس مواد را بر بستری از کاهو سرو کنید. *. پیشنهادی برای سرو کردن : با سوپ رشته خوشمزه سرو شود.   نکته های آشپزی سالم : *. با خرید میگوی آماده و فریز شده ، می توان اطمینان حاصل کرد که که این میگوها تا جایی که ممکن است تازه هستندبه دلیل اینکه میگوهایی که به صورت یخی وارد مغازه ها می شوند ، به محض آب شدنشان ، تازگی خود را از دست می دهند.این دستور غذایی به منظور سرعت و سهولت بیشتر ایجاد شده است.بنابراین ما میگویی استفاده کرده ایم که پخته و آماده باشد. *. در صورت داشتن وقت اضافه ، با خرید میگوی خام و پختن آن در خانه ، سالاد ما طعم بهتری خواهد داشت. همچنین این مسئله بسیار مهم است که آب میگو ها کاملاً گرفته شده باشد در غیر این صورت طعم سالاد شما خراب خواهد شد. علاوه بر این باید دقت شود که آووکادوی شما رسیده اما هنوز کمی سفت باشد وگرنه در صورت شل بودن آووکادو سالاد شما جلوه چندانی نخواهد داشت.  
سالاد میگو و آووکادو خوشمزه
روش تهیه سالاد میگو و آووکادو     سالاد سزار سالم : *. گونه سالم تر سالاد سیار دارای کلسترول کمتری نسبت به دیگر انواع این سالاد پرطرفدار است اما هنوز هم طعم جالبی دارد.برای یک ناهار کامل شما می توانید مقداری سینه مرغ پخته به این سالاد اضافه کنید.    مدت زمان مورد نیاز برای تهیه این سالاد : 10 دقیقه   مواد لازم سالاد سزار :  
مواد لازم اندازه مقدار / کالری
کاهوی بزرگ 2 عدد 100 گرم / 27 کالری
گردو یک چهارم فنجان اختیاری 100 گرم / 688 کالری
  سس سالاد سزار :  
مواد لازم اندازه مقدار / کالری
ارده 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 500 کالری
کنسرو ماهی 1 عدد 100 گرم / 189 کالری
سیر متوسط ریز شده 4 عدد 100 گرم / 120 کالری
آبلیمو 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 5 کالری
سرکه بالزامیک 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 22 کالری
روغن زیتون خالص 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری
نمک و پودر فلفل سیاه برای مزه دار کردن 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه سالاد سزار :

*. کاهوها را شسته ،خرد کرده و خشک کنید. سعی کنید تا جایی که ممکن است کاهوها را خوب خشک کنید.تا سس سالاد آبکی نشود.مواد سس را مخلوط کرده و برای 1 تا 2 دقیقه هم بزنید.در آخر روغن زیتون را کم کم اضافه کنید.به اندازه تمایل سس و گردو بر روی کاهو ها بریزید. مقداری از این سس باقی می ماند که می توان آن را به خوبی تا مدت دو هفته در یخچال نگه داشت.

 

نکته های آشپزی سالم :

*. تا جایی که می توانید کاهوها را خوب خشک کنید تا سس آن آبکی نشود. اگر شما یک سالاد سیسار سالم با ماهی کولی بخواهید ، این سس برای شما بهترین است. اگر ماهی کولی دوست ندارید ، اشکالی ندارد ، می توانید آن را اضافه نکنید اگرچه طعم سالاد با ماهی کولی بهتر است.

 

خواص آووکادو :

*. آووکادو بدن را قلیایی کرده و تمیز می کند.چون آووکادو شکر و مواد نشاسته ای کمی دارد برای آنهایی که بیماری قند دارند نیز مناسب است.برای دوره نقاهت به مریض آووکادو بدهید. ضعف عمومی را برطرف می کند.

 

خستگی را برطرف می کند.

*. ناراحتی روده و معده را معالجه می کند.بیخوابی را درمان می کند زیرا درای تریپتوفان است. اگر به کم خونی دچار هستید حتما با شام خود آووکادو بخورید.برای درست کردن سس سالاد از آووکادو استفاده کنید.

 

اختصاصی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش غذاهای فصلی ، غذاهای فصل سایت آکاایران
غذاهای سریع و آسان تابستانی(2)
4.8 (96%) 48 رای