طرز تهیه میگو شکم پر
دستور تهیه میگو شکم پر,تهیه میگو شکم پر,روش تهیه میگو شکم پر,میگو شکم پر خوشمزه,میگو شکم پر,مواد لازم میگو شکم پر,طرز تهیه میگو شکم پر

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن میگو شکم پر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

دستور تهیه 

میگو شکم پر,تهیه 

میگو شکم پر,روش تهیه 

میگو شکم پر

طرز تهیه میگو شکم پر

 

مواد لازم میگو شکم پر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

میگوی بزرگ

25 تا 30 عدد

100 گرم / 100 کالری

کره

6 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 737 کالری

کرفس

شش عدد

100 گرم / 13 کالری

پیاز بزرگ خرد شده

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

برگ بو

به مقدار لازم

100 گرم / 60 کالری

پیازچه خرد شده

به مقدار لازم

100 گرم / 3 کالری

جعفری تازه خرد شده

یک مشت

100 گرم / 34 کالری

گوشت خرچنگ

500 گرم

نامشخص

نمک ، فلفل قرمز ، فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

نان فرانسوی

سه چهارم

100 گرم / 270 کالری

خرده نان ادویه دار

یک فنجان

100 گرم / 250 کالری

 

طرز تهیه میگو شکم پر :

*. میگوها را پوست کنده و فقط دم را باقی بگذارید.رگ آن را بیرون آورده و آن را از وسط شکافته ، آن را مسطح کنید ، آن را در یخچال بگذارید تا زمانیکه مخلفات آن آماده شود.

*. در یک قابلمه متوسط ، کرفس ، پیاز و برگ بو را در کره سرخ کرده تا نرم شوند.پیازچه و جعفری را نیز به آن بیفزائید و به سرخ کردن ادامه دهید تا ترد شوند.برگبو را از مخلوط جدا کنید.

*. در نان تازه سوراخ ایجاد کنید.نان را زیر آب سرد خیس کرده و آن را بچلانید تا بیشتر آب از آن خارج شود.نان را با دست به قطعات کوچک تقسیم کرده در ظرف مخلوط کن بریزید.

*. مخلوط پیاز ، جعفری و کرفس و گوشت خرچنگ را به نان افزوده ، روی آن نمک و فلفل بریزید.مقدار از مخلفات را برداشته ، آن را با دست دور میگو بپیچید.دم میگو بیرون باشد.

*. خرده نان ادویه دار را دور آن قرار دهید.آن را روی سینی پخت روغنی قرار دهید.به مدت 30 دقیقه آن را با حرارت 350 درجه بپزید.20 تا 30 عدد میگو را به همین شیوه تهیه کنید.

 

خواص کرفس :

*. خواص کرفس بسیار است چنانچه کرفس را سلطان سبزی ها می نامند. در میان هزاران خواص کرفس می توان درمان انواع بیماری های داخلی و پوستی را به دست آورد . فواید برگ و آب کرفس برای تناسب اندام و زیبایی در سرتاسر جهان شناخته و مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا لیستی از خواص و فواید کرفس و آب کرفس برای درمان انواع بیماری ها و سلامت بدن را به شما معرفی می کنیم.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :