.
.
.
.

طرز تهیه ماهی کباب بندری - آکا

پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش آموزش آشپزی آکا و طرز تهیه هزاران غذا و آشپزی آسان قسمت غذاهای دریایی انواع ماهی- طرز تهیه ماهی کباب بندری

 با اینکه کباب ماهی یکی از لذیذترین غذاهاست اما به دلایل نامشخصی، زیاد بین مردم جا نیفتاده و طرفدار ندارد. کباب ماهی بسیار سریع آماده می‌شود و طعم بی‌نظیری دارد. اگر از ماهی فیله مانند شیر یا ازون‌برون استفاده می‌کنید ماهی را خرد کرده و به سیخ بکشید. اگر از ماهی  کامل  استفاده می‌کنید چاره کار استفاده از توری کباب‌پز است. در صورتی که توری در دسترس ندارید، چند سیخ کباب باریک را به موازات هم روی منقل چیده و ماهی را روی آن کباب کنید. فقط لازم است سیخ‌ها را کمی چرب کنید تا ماهی به آن نچسبد.

ماهی کباب بندری - آکا

طرز تهیه ماهی کباب بندری

طرز تهیه ماهی کباب بندری - آکا,ماهی کباب بندری ماهی پلو,ماهی کبابی,ماهی بندری,غذای دریایی

موادلازم برای 4 نفر:
  •  فیله ماهی: یک کیلو، خرد کرده
  •  روغن مایع: یک‌چهارم پیمانه
  •  آبلیمو: 6 قاشق غذاخوری
  •  آب پیاز: 6 قاشق غذاخوری
  • زعفران دم‌کرده: 4 قاشق غذاخوری
  •  نمک و فلفل قرمز: به میزان لازم
روش تهیه:1- روغن، آبلیمو، آب پیاز و زعفران را مخلوط کرده و حسابی روی آن نمک و فلفل بپاشید.2- تکه‌های ماهی را کاملا خشک کرده و داخل مایه روغن بریزید و حداقل یک ساعت صبر کنید تا ماهی طعم بگیرد.3- ماهی‌ها را به سیخ کشیده و روی زغال کباب کنید تا هر دو طرف آن برشته و طلایی شود.نکات:1- به جای زعفران  از ترکیب زردچوبه، فلفل قرمز و پودر سیر استفاده کنید. در این صورت آب پیاز را حذف کنید.2- چون احتمال دارد ماهی هنگام جدا شدن از سیخ خرد شود، بهتر است آن را به همان صورت با سیخ سرو کنید.
مجله ایده آل
گردآوری آشپزی اکاایران
برچسب ها:
ماهی کباب بندری ماهی پلو
.
ماهی کبابی
.
ماهی بندری
.
غذای دریایی
.
.
.

مروری بر گذشته

.
.
.
.