رولت تن ماهی و تخم مرغ
مواد لازم رولت تن ماهی و تخم مرغ,طرز تهیه رولت تن ماهی و تخم مرغ,روش تهیه رولت تن ماهی و تخم مرغ,درست کردن رولت تن ماهی و تخم مرغ,دستور تهیه رولت تن ماهی و تخم

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن رولت تن ماهی و تخم مرغ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم رولت تن ماهی و تخم مرغ,طرز تهیه رولت تن ماهی و تخم مرغ,روش تهیه رولت تن ماهی و تخم مرغ

درست کردن رولت تن ماهی و تخم مرغ

مواد لازم رولت تن ماهی و تخم مرغ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کنسرو تن ماهی

۴۰۰گرم

100 گرم / 315 کالری

تخم مرغ

۲عدد

100 گرم / 147 کالری

پنیر پیتزای

رنده شده ۱۰۰گرم

100 گرم / 286 کالری

آرد نان

۵۰گرم

100 گرم / 217 کالری

سرکه

۱قاشق غذاخوری

100 گرم / 22 کالری

جعفری

خردشده مقداری

100 گرم / 25 کالری

تخم مرغ آب

پز سفت ۳عدد

100 گرم / 147 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه رولت تن ماهی و تخم مرغ :

*. پ کنسرو تن ماهی را که از روغن جدا شده است، داخل ظرفی می ریزیم، سپس با چنگال کمی خرد کرده و تخم مرغ، پنیر رنده شده، آرد نان، سرکه، جعفری خردشده، نمک و فلفل را با یکدیگر خوب مخلوط می کنیم تا بصورت خمیر در آید.

*. پسپس خمیر را روی ورقه آلومینیومی(فویل) پهن می کنیم و تخم مرغ های آب پز سفت را درون آن می گذاریم و بصورت رل می پیچیم. بعد دو سر ورقه آلومینیومی را پیچیده و محکم می کنیم. پس از آن درون تنظیف می پیچیم و رولت را درون ظرف آبی که در حال جوش است.

*. پبه مدت ۲۰دقیقه قرار می دهیم. بعد شعله را خاموش کرده و صبر می کنیم تا فویل درون آب سرد شود. اکنون داخل ظرفی را برگ کاهو گذاشته و رولت را برش می زنیم و داخل ظرف می گذاریم. سپس با لیمو و خیارشور تزئین می کنیم.

 

خواص تخم مرغ :

*. پتخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

*. پبنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.12.5 درصد وزن تخم مرغ را پروتئین تشکیل می دهد و هم در زرده و هم در سفیده وجود دارد. ولی بیشتر در سفیده تخم مرغ و به نام آلبومین وجود دارد.

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :