کوکوی سبزی با ماهی - آشپزی آکا
کوکوی سبزی با ماهی ,طرز تهیه کوکوی سبزی با ماهی ,روش تهیه کوکوی سبزی با ماهی ,طرز پخت کوکوی سبزی با ماهی ,آموزش پخت کوکوی سبزی با ماهی ,مواد لازم برای کوکوی

کوکوی سبزی با ماهی (انواع ماهیان پرورشی)

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

برای ۲نفر:
ماهی پوست کنده وبدون استخوان نیم کیلو
پیازمتوسط ۲عدد
گشنیز ۲۰۰گرم
تخم مرغ ۶عدد
سیر ۳حبه بزرگ
تره وشنبلیله هرکدام ۲۰۰گرم
زردچوبه ,نمک ,فلفل به اندازه کافی
روغن به اندازه کافی
زرشک ومغزگردو(درصورت تمایل) هرکدام ۵۰گرم

 

● طرزتهیه:
ماهی ،پیاز وسیر را با هم مخلوط کرده. کلیه سبزیها را پس از شستن خرد کرده. تخم مرغها را در ظرفی جداگانه ریخته وخوب هم بزنیید. ماهی ،پیاز وسیر چرخ شده را به تخم مرغ اضافه کرده , آنگاه سبزیها ،زردچوبه ،نمک وفلفل را اضافه کرده , کاملاً مخلوط کرده.ماهیتابه ای که گنجایش تمام مواد آماده شده را داشته باشد انتخاب کرده وروغن را در آن بریزید وروی شعله گاز گذاشته تا داغ شود. مخلوط آماده شده را در ماهیتابه ریخته در فر بگذارید تا با ملایمت پخته شود. سپس آن را با کارد قطعه قطعه کرده و نمایید.

ویرایش و تلخیص: آکاایران

● طرزتهیه:
ماهی ،پیاز وسیر را با هم مخلوط کرده. کلیه سبزیها را پس از شستن خرد کرده. تخم مرغها را در ظرفی جداگانه ریخته وخوب هم بزنیید. ماهی ،پیاز وسیر چرخ شده را به تخم مرغ اضافه کرده , آنگاه سبزیها ،زردچوبه ،نمک وفلفل را اضافه کرده , کاملاً مخلوط کرده.ماهیتابه ای که گنجایش تمام مواد آماده شده را داشته باشد انتخاب کرده وروغن را در آن بریزید وروی شعله گاز گذاشته تا داغ شود. مخلوط آماده شده را در ماهیتابه ریخته در فر بگذارید تا با ملایمت پخته شود. سپس آن را با کارد قطعه قطعه کرده ونوش جان نمایید.

ویرایش و تلخیص: آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :