طرز تهیه قزل آلای سرخ شده
قزل آلای سرخ شده خوشمزه,قزل آلای سرخ شده,مواد لازم قزل آلای سرخ شده,طرز تهیه قزل آلای سرخ شده,روش تهیه قزل آلای سرخ شده,درست کردن قزل آلای سرخ شده

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن قزل آلای سرخ شده را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

قزل آلای سرخ شده خوشمزه,

قزل آلای سرخ شده ,مواد لازم 

قزل آلای سرخ شده

روش تهیه قزل آلای سرخ شده

مواد لازم قزل آلای سرخ شده :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی قزل آلا

4عدد

100 گرم / 112 کالری

نمک و فلفل قرمز

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

زعفران ساییده و زردچوبه

(از هر کدام) 1قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

آرد

1پیمانه

100 گرم / 360 کالری

روغن

مایع مقداری

100 گرم / 0 کالری

کره

80 گرم

100 گرم / 737 کالری

برگ بو ریز

20 عدد

100 گرم / 60 کالری

سیب زمینی

کوچک چند عدد

100 گرم / 75 کالری

جعفری خرد

شده کمی

100 گرم / 25 کالری

گوجه فرنگی

چند عدد

100 گرم / 15 کالری

روش تهیه قزل آلای سرخ شده :

*. آبشش های ماهی را بیرون آورده شکم آن را با چاقو برش داده داخل شکم را تمیز کنید. سپس ماهی را شسته و خشک کنید. نمک , زعفران و زردچوبه را مخلوط کنیدو داخل شکم ماهی وروی بدن ماهی پاشیده, سپس ماهی را در آرد غلطانده.

*. مقدرای روغن در ماهیتابه ریخته , روی حرارت قرار می دهیم . داغ که شد, ماهی را در روغن سرخ کنید . یک طرف ماهی که سرخ شد برگردانده طرف دیگر را سرخ کنید. نیمی از کره را در تابه دیگری ریخته برگ بو را در کره سرخ کنید . برگ بو و کره را به ماهی های سرخ شده اضافه کنید.

*. بگذارید چند لحظه روی حرارت بماند . سپس برداشته در ظرف مورد نظر قرار داده, سیب زمینی های کوچک را در مقداری آب نیم پز نموده پوست آن را گرفته در مابقی کره تف داده در آخر به آن نمک و فلفل قرمز و جعفری خرد شده اضافه نموده و تف می دهیم . از حلقه های گوجه فرنگی برای اطراف

ماهی استفاده کنید.

 

خواص جعفری :

جعفری هم یار لاغری

*. جعفری خواص دیورتیک دارد یعنی ادرارآور است. از این گذشته حاوی فیبرهایی است که انباشتگی چربی ها را کم می کند. این سبزی معطر همچنین باعث کنترل اشتها می شود. برای همین اگر قصد لاغری دارید و می خواهید از شر سلولیت های مزاحم نیز خلاص شوید جعفری را دریابید.

روش استفاده

*. به تمام سالادها و غذاهایتان جعفری اضافه کنید. برای اینکه از خواص آن نهایت استفاده را ببرید از آب جعفری غافل نشوید. برای این کار یک دسته جعفری را پاک کرده و بشویید. سپس آن را به تنهایی یا با سبزیجات دیگر در مخلوط کن بریزید و آب آن را میل کنید. تخم جعفری نیز خواص دیورتیک فوق العاده ای دارد. برای این کار به مدت 15 دقیقه نصف قاشق چای خوری تخم جعفری را در یک فنجان آب بخیسانید و میل کنید. مدت زمان ادامه ی این دوره 15 روز است.

 

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :