دستور پخت ماهی آزاد باسس تند
مواد لازم ماهی آزاد باسس تند,طرز تهیه ماهی آزاد باسس تند,روش تهیه ماهی آزاد باسس تند,درست کردن روتون ادویه ای,دستور تهیه ماهی آزاد باسس تند

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ماهی آزاد باسس تند را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم ماهی آزاد باسس تند,طرز تهیه ماهی آزاد باسس تند,روش تهیه ماهی آزاد باسس تند

دستور تهیه ماهی آزاد باسس تند

مواد لازم ماهی آزاد باسس تند :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

استیک ماهی آزاد

4تکه هر کدام 225گرم

100 گرم / 100 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن مایع

(آفتابگردان) 2قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

آب لیمو

2/1 پیمانه

100 گرم / 26 کالری

رنده پوست لیمو

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 9 کالری

مواد لازم برای سس ماهی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فلفل قرمز تند

6 عدد

100 گرم / 318 کالری

سیر

2حبه

100 گرم / 120 کالری

دانه آفتابگردان

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 300 کالری

آب لیمو تازه و روغن زیتون

(از هر کدام)2/1 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

رنده پوست لیمو

1قاشق سوپخوری

100 گرم / 9 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ماهی آزاد باسس تند :

*. پ استخوان را جدا کنید و با طرف دیگر نیز همین کار را انجام دهید و . مقدرای نمک روی سطحی پاشیده و تکه های ماهی را از طرف پوستش روی آن قرار دهید . سپس با یک چاقو تیز از طرف خودتان به آرامی شروع به جدا نمودن گوشت از پوست نمائید.

*. پبه طوریکه تا حد امکان نزدیک به پوست باشد . این عمل را در هر تکه ماهی انجام داده و پوست آنها را جدا نمائید, بعد از قسمت باریک تر ماهی به صورت رل بپیچید و با یک نخ آن را ببندید سپس روغن آفتابگردان را به ماهی بمالید.

*. پ . بعد آبلیمو و رنده پوست لیمو را مخلوط نموده به ماهی اضافه کنید.به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید. برای تهیه سس 5 عدد از فلفل های قرمز تند را بدون دانه کنیدو با سیر , دانه آفتابگردان , آب لیمو و رنده پوست لیمو در مخلوط کن بریزید.

*. پسپس کاملاً مخلوط نموده بعد تدریجاً روغن زیتون را به آن اضافه کنید تا سس غلیظ شود. ماهی را از سس که در آن خوابانیده بودید, خارج نموده و هر طرف را در ماهیتابه به مدت 5 دقیقه کبابی کنید . سپس با سس ماهی سرو نمایید .

 

خواص سیر :

*. مصرف پماد غلیظ سیر ممکن است موجب تحریکات جلدی و حتی سوختگی های خفیف شود.سایر مصارف سیر شامل استفاده از آن برای درمان تب، سرفه، سردرد، شکم درد، احتقان سینوسی، نقرس، روماتیسم، هموروئید، آسم، برونشیت، تنگی نفس، فشار خون پایین، قند خون پایین، قند خون بالا و جای گزیدگی مار استفاده می شود. همچنین از سیر برای مبارزه با استرس و خستگی و حفظ سلامت کبد نیز استفاده می گردد. سیر برای درمان نسیان و فراموشی مفید است .مالیدن سیر بر روی گل مژه و جوش پلک چشم باعث برطرف شدن آنها می شود.

 

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :