اردو‌ر اسفناج  با  ژامبون
اردو‌ر اسفناج با ژامبون آشپزی,دسر,دستور آشپزی,اسفناج,ژامبون,اردو‌ر


,اردو‌ر اسفناج  با  ژامبون آشپزی,دسر,دستور آشپزی,غذاهای اروپایی


مواد لازم برای 4 نفر
  • اسفناج پخته‌شده:  حدود 2 لیوان
  • قارچ: 300 گرم
  • پیاز متوسط: یک‌عدد
  • خامه صبحانه: 50گرم
  • پنیر  فیلا‌دلفیا یا پنیر مخصوص پیتزا:  4 قاشق غذا خوری
  • نمک و فلفل: به مقدار لازمروش تهیه :

1.  ابتدا اسفناج‌ها را شسته، خرد کرده و می‌پزیم و طبق دستور 2 لیوان اسفناج پخته شده آماده می‌کنیم، پیاز را نگینی خیلی ریز خرد کرده و با کمی کره و روغن مایع داخل یک ماهیتابه مناسب تفت می‌دهیم، وقتی پیازها بلوری شدند اسفناج را اضافه کرده و با پیاز خوب تفت می‌دهیم تا بوی خامی اسفناج گرفته شده و عطر خوش آن متصاعد شود.

2.  قارچ‌ها را نیز ریز خرد کرده به مخلوط اسفناج اضافه می‌کنیم و کمی تفت می‌دهیم تا قارچ‌ها نیز کمی پخته شوند. مواد را پس از این‌که آماده شد با نمک و فلفل مزه‌دار کرده و از روی حرارت برمی‌داریم.

3. ورقه‌‌های ژامبون را که بهتر است مستطیل‌شکل باشند پهن کرده، یک‌طرف آنها از مواد قرار می‌دهیم و کمی پنیر پیتزا قرار داده و سپس لوله می‌کنیم.

4.کف یک ‌سینی یا پیرکس را خامه صبحانه ریخته و روی آن فلفل سیاه و مقداری نمک‌ می‌پاشیم سپس رول‌های آماده‌شده را روی خامه چیده و روی تمامی آنها را با پودر پنیر پارمسان می‌پوشانیم.

 5. فر را از قبل با دمای 180 سانتی‌گراد‌ گرم کرده و سینی را به مدت 20 تا 25 دقیقه روی پنجره وسط فر قرار می‌دهیم تا رول‌ها گرم شده و پنیر داخل آنها نیز ذوب شود.

6. برای تزئین روی آنها می‌توانیم از مقداری سبزی خشک معطر مثل مرزه و پودر فلفل سیاه استفاده کنیم. این رول‌ها برای اردور و پذیرایی عصرانه خیلی مناسب هستند و اگر آنها را کمی تند درست کنیم خیلی خوش‌خوراک‌ترند.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :